Bültenimize kaydolun:


   


   
Anasayfa / Kulis Haber Tarihi: 20 Mart 2014 11:39

BMC'de ihale şartnamesi alan ilk o oldu

Seçim ortamındaki Türkiye'de tapeler, seçim gezileri, vaatler derken unutulan BMC ihalesine sayılı günler kaldı. Bu büyük ihaleye kimler katılacak?

BMC’de ihaleye sayılı günler kaldı
 
Türkiye tapeler, seçim gezileri, fezlekeler ve seçim gibi genel bir gündemin içinden geçerken, seçimlerin hemen ardından büyük bir ihale gerçekleşecek.
TMSF’nin şubat ayında ilan ettiği üzere 10 Nisan tarihinde BMC ihaleye çıkarılacak.
Yaklaşık 10 aydır fabrikayı temizleyip, üretime hazır hale getirmeye çalışan TMSF’nin BMC’deki yönetici görevlileri, bir kısım çalışanı da işbaşı yaptırmıştı. Üst düzey yöneticilerin büyük kısmının da işten çıkarıldığı BMC’de süreç içinde onlarca çalışanın da işine son verilmişti.
İhaleye genellikle sorunsuz girmek istediği öne sürülen BMC’nin mevcut yönetiminin, alacakları 36 aylık vadeye bağlamaya çalıştığı da belirtilmişti.
Ethnem Sancak BMC ihalesine sartname aldi
10 NİSANDA İSTANBUL’DA İHALE VAR
BMC ihalesinde öncelikle Ethem Sancak’ın adının geçtiğini artık herkes biliyor. Çukurova Grubu ile BMC için aralık ayında anlaşmak üzereyken son anda masadan kalkan Sancak, “Ben BMC’yi ihalede daha uygun alırım” demişti.
Ülkenin içinde bulunduğu seçim ortamında, tapelerin de ortaya saçıldığı bir dönemde Sancak’ın alımdan vazgeçtiği kulisleri dolaşmaya başladı. Sancak ailesine yakın isimlerden alınan bilgilere göre Sancak, BMC alımından vazgeçtiğini söylemiş.
Amaaaa...
Bu arada Sancak, ihaleye katılım için gerekli olan ihale şartnamesini tabii ki 10 bin TL civarında bir ödemeyi yaparak almış.
Yani Grup, isterse fikir değiştirip, ihaleye teklif verecek.
 
Türkiye seçimlere kilitlendi. Seçimlerin arkasından sakinleşmesi beklenen ortamda ilk büyük ihale BMC olacak.
 
 


Copyright © 2015 OtoAjanda.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. OtoAjanda.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
OtoAjanda.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

Künye

OTOAJANDA

Bu site bir Otomotiv haber portalıdırİLETİŞİM
bilgi@otoajanda.com

Posta Adresi
Karayolları Mah. Abdi İpekçi Cd.
TEM AVRUPA Konutları 34/J
A10 Blok Kat: 15 D: 61
GaziosmanPaşa
İstanbul