Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

1.5 litrelik Range Rover olur mu sorusuna cevap

Land Rover premium kompakt SUV modeli Range Rover Evoque, vergi avantajı sunan 1.5 litrelik benzinli motor seçeneğini satışa sundu. Geçen yıl Ekim ayında ilk duyurusu yapılan model birkaç ay gecikme sonrası sahneye çıkıyor. 3 silindirli benzinli motor, ürettiği 160 BG güç ve 260 Nm torku ön tekerleklere 8 ileri otomatik şanzımanla aktarıyor. Range Rover Evoque 1.5 lt fiyatı 807.963 TL’den başlıyor.

Önden çekiş sistemi sayesinde sağlanan ağırlık tasarrufu ile 100 kilometrede 8.0 litrelik bir ortalama yakıt tüketimi sunan Range Rover Evoque, 180g/km CO2 karbon salınımı yapıyor. İlk kez Yeni Land Rover Defender’da tanıtılan Pivi Pro Bilgi-Eğlence Sistemi ile donatılan Range Rover Evoque’da; ayrıca Apple CarPlay ile aynı anda iki telefonu eşleştirebilen bluetooth teknolojisi standart olarak sunuluyor.

Sanki Paris’de tanıtılıyor

Bakış Açınızı Değiştirin showroom sergi konsepti ise; otomobil severleri pandemi kısıtlamalarından bir nebze uzaklaştırmayı; özlem duyulan yurt dışı seyahatlerini hatırlatmayı amaçlıyor. 15 Ocak-1 Mart tarihleri arasında görülebilecek konsepte ilişkin hazırlanan tasarımlar bir illüstratör ile çalışılırken; iki boyutlu bir dünyada araçların farklılaşması sağlanıyor.

Sergileme konseptinin temelinde Range Rover Evoque, Land Rover Discovery Sport, Yeni Land Rover Defender; Jaguar I-PACE ve Yeni Jaguar F-TYPE ile özdeşleştirilen şehirlerde geçen hikayeler canlandırılıyor. Sergilemenin şimdi ki odak noktası Range Rover Evoque; göz alıcı mimarisiyle dikkat çeken Paris şehri ile eşleştiriliyor. Aracın yanına yaklaşıldığında Paris’i simgeleyen müzik ve kokuların eşlik edeceği ziyaretçiler; bakış açısına göre değişen iki farklı hikayenin içinde kendilerini bulacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.