10 yeni modelle 2015’i otomobil yılı ilan etti

VW-Golf-GTI

Şirket 2015'te 10 yeni modeli satışa sunarak, iddiasını arttırmayı hedefliyor. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, 2014'ü 'ticari araç yılı', 2015’i de 'otomobil yılı' olarak ilan ettiklerini belirterek, bu stratejiyi ilk olarak yeni Focus ile başlattıklarını söyledi. Yenilenen Focus'un tanıtımında konuşan Yenigün, “2011'den bu yana vaat ettiğimiz tüm ticari araç yatırımlarını tamamladık ve son 2 yıldır ticari ürün gamımızı tamamen yeniledik. 2014 bizim için hareketli bir yıldı. Yeni Transit, Transit Courier, Tourneo Courier ve Connect modellerini devreye aldığımız 2014’te aynı zamanda tüm dünya için Courier modellerini üretecek Yeniköy Fabrikası’nın açılışını gerçekleştirdik. Hannover Fuarı’nda sergilenen Transit kamyonet versiyonları ile model serisini genişlettik. Bugün Ford Otosan’ın geliştirdiği ürün ve mühendislik hizmetlerini tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Ford Otosan’ın 10 yıllık geleceğine güvenle bakmamızı sağlayan bu yatırımlarımız ile Türkiye’nin ticari gücü olmaya ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam edeceğiz” dedi.

Yenigün, şunları kaydetti: "2015'te otomobil yeniliklerine ağırlık vereceğiz. Yeni modellerle otomobil ürün gamımızı genişletiyoruz. 2014'ün sonu itibarıyla Focus'la başlattığımız bu önemli değişimden güç alarak, önümüzdeki yıl yepyeni otomobillerimizle müşterilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Mustang, Yeni Mondeo, C-MAX, Grand C-MAX ve S-MAX gibi modellerle otomobil pazarındaki hedeflerimizi yüksek tutuyoruz."

İşte Ford'un 2015'te pazara çıkaracağı model takvimi: Yeni Mondeo (ilk çeyrek), Fiesta Red-Black (ikinci çeyrek) yeni S-MAX (ikinci çeyrek), yeni C-MAX ile yeni Grand C-MAX (ikinci yarı), Focus ST ve Fiesta ST (ikinci yarı), Vignale (üçüncü çeyrek), 2.3 litre ve 5 litre benzinli motorla donatılan Mustang (Temmuz).

Yeni Focus kendi kendine park ediyor

Ford'un C segmentinde yer alan amiral gemisi Focus yenilendi. Otomobile ilk bakışta; trapezoid ön ızgara, yeni nesil ön far tasarımı, dörtgen formlu sis farları, kaslı motor kaputu ve tampon, ufaltılan arka far grubu, spoyler öne çıkıyor. Yeni Focus'ta 125 beygirlik 1.0 lt EcoBoost, 125 beygir güç üreten 1.6 TI-VCT, 95 ve 115 beygir güç üreten 1.6 TDCi dizel motor seçenekleri yer alıyor. 1.0 EcoBoost Focus 100 km'de ortalama 4.8 litre yakıt harcarken, bu oran dizelde 4.5 litre. Yeni Focus, Trend X, Style ve Titanium olmak üzere üç donanım seviyesi ile sunuluyor. Trend X donanım seviyesinde, alüminyum alaşım jantlar, manuel klima, ön sis farları, hız kontrol sistemi ve ayarlanabilir hız sınırlayıcı, deri direksiyon simidi, ESP, Yokuş Kalkış Desteği, Dinamik Tork Kontrolü (TVC) ve Ford MyKey standart olarak sunuluyor. Yeni Focus'ta en fazla dikkati çeken özellik otomatik park sistemi. Araç paralel park yapmanın yanı sıra dikey olarak da park edebilen sisteme kavuştu.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, 1998’den bugüne kadar focus'un dünyada 12 milyon adetten fazla sattığını belirterek, "Focus 1999’da satışa sunulduğu Türkiye pazarında üç nesil toplamında 275. bin adedi aşkın satışa ulaştı. 2014’ün sonuna kadar Yeni Focus’tan 3.000 adet satmayı hedefliyoruz. 2015 yılı hedefimiz 25 bin adet" dedi. Yeni Focus, 52 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Önceki İçerikFiat’ın yeni silahı 500X olacak
Sonraki İçerikUganda’da kırılan arka cam
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz