100.000’inci Egea satıldı

VW-Golf-GTI

İki yıl üst üste Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olan Fiat Egea’nın satışları, 100 bin adede ulaştı. 

Fiat, ülkemizde yollara çıktığı 2015 yılının son çeyreğinden bu yana 90 bin adetten fazla sedan ve 10 bin adede yakın hatchback ile station wagon karoserli Egea satışı gerçekleştirdi.

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Egea Projesi’nin Fiat Egea Sedan, Hatchback ve Station Wagon modelleri ihracat pazarlarının yanı sıra iç pazardaki başarısını da sürdürüyor.

Ankara Fiat yetkili bayii Kartaş Otomotiv’de teslimatı gerçekleşen 100 bininci Egea, 1.6 litre motorlu ve 6 ileri tam otomatik şanzımanlı sedan karoserli versiyon oldu.

Sedan, hatchback ve Staton karoserler satılan Fiat Egea Sedan 100 bin çıtasına ulaştı.

2015 sonbaharında kontak çevirmişti

Fiat Egea’nın satışına 2015 yılının Ekim ayında önce Türkiye sonra kademeli olarak Avrupa pazarlarında başlanmıştı. Tofaş’ın ürettiği 5 milyonuncu araç olma unvanına da sahip olan Egea Hatchback 2016 yılının Mayıs ayında devreye girmişti. Model ailesinin üçüncü gövde tipi olan Station Wagon ise 2016 yılının Ekim ayında satışa çıkarılmıştı. Fiat, 2015 yılının son çeyreğinden bu yana 90 bin adetten fazla sedan ve 10 bin adete yakın hatchback ile station wagon karoserli Egea satışı gerçekleştirdi.

Önceki İçerik‘Yerli şanzıman’ için, Bugatti’nin Ricardo’su ile anlaştı!
Sonraki İçerikMercedes 200 yeni eleman alacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz