100 milyon dolarlık oyun alanı

Geçtiğimiz Perşembe Atlanta’da açılan yeni Porsche Deneyim Merkezi, Formula 1 mimarı Tilke Mühendislik tarafından dizayn edildi.

4 katlı merkezin içerisinde Porsche imzalı özel koleksiyonlar ve Porsche’un kendi müzesi bulunmakta. Sergilenen araçlar arasında günlük kullanım versiyonları ile Porsche 911 ve Porsche 356’nın yanı sıra 1,100 beygirlik Porsche 917 de yer alıyor.

Porsche Deneyim Merkezi’nde ziyaretçilerin sadece Porsche araçlarını değil kendi fiziksel dayanıklılığını da test edebileceği Performans Merkezi’ne de yer veriliyor. Ayrıca uzun zaman geçirmeyi planlayanlar için merkezde damak tadına hitap eden bir restoran ve bir cafe de unutulmamış.

Porsche sürüş sırasında herhangi bir yaralanmanın önüne geçebilmek için teste çıkan sürücüleri tecrübeli bir koç ile eşleştiriyor. Ayrıca Porsche ileride araba içlerine kurulacak olan kameralar ile ziyaretçilerin sürüş sırasındaki tecrübelerini sosyal medya platformunda paylaşacakları interaktif bir uygulamaya da imza atıyor.

Porsche’nin Atlanta’daki merkezi ABD’de yalnız kalmayacak. Alman otomobil üreticisi önümüzdeki yıl benzer bir merkezi Los Angeles’ta da konumlandıracak. Hali hazırda Almanya ve İngiltere’de de bulunan tesisler Fransa ve Rusya ile birlikte Türkiye’de de yer bulacak.

Kurulan kompleksin ilk 1947’de Ford tarafından açılmış olması da gerçekten ironik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.