Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

11. nesil yeni Honda Civic modelinin görüntüleri yayınlandı

Honda, 11. nesil yeni Civic modelinin prototip halindeki görüntülerini yayınladı. Otomobili Twitch platformu üzerinden canlı yayınla tanıtacak olan Japon üretici sektörde bir ilke imza atacak.

Teaser olarak paylaşılan görüntülerde yeni modelin tasarımında ön planda tutulan ızgaraya, LED DRL’lere sahip yeni farlara ve aracın arka kısmına yer veriliyor.

Yeni Civic modelinin grafik şeklinde tanıtılan arka farları, Mercedes-Benz A-Serisi Sedan ile oldukça benzerlik gösteriyor. Bir önceki modelde stopların alt kısmında yer alan ‘Civic’ logosu artık sol arka farın üstünde yer alıyor.

Motor seçenekleriyle ilgili henüz bir açıklamadı yapılmadı fakat 17-18 Kasım’da tanıtımı yapıldığında ortaya çıkma ihtimali de var. Mevcut CVT şanzımanın ise 11.nesil yeni Honda Civic ile değişmesi bekleniyor.

Tasarımı ve jantlarıyla küçük bir Accord’u andıran yeni Civic’in teaser görüntülerinde sadece sedan kasa tipi gösteriliyor.

Tanıtımda hatchback modelin ortaya çıkıp çıkmayacağı belli değil ancak Coupe tamamen durdurulduğundan beri bu nesilde sunulacak tek iki gövde stili bunlar.

11.nesil yeni Civic sedan modelinin 2021 ilkbaharının son günlerinde 2022 model olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.