120 bin TL’nin üzerindeki otomobile hurda indirimi kalktı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Hafta içinde ilgili kararname ile Cumhurbaşkanlığı onayından geçen hurda indirimi için beklenen detay da açıklandı. Kararname ile son 1 yıldır 10 bin TL olarak uygulanan hurda indirimi üst limiti, 15 bin TL’ye çıkarılmıştı.

Yeni uygulama ile hurda indirimi ne konu olan terkin miktarları; ÖTV matrah bedeli 70 bin TL’yi aşmayanlar içi̇n 15 bin TL, 70-120 bin TL için 12 bin TL olarak belirlendi.

Hurda indirimi üst sınıra takıldı

Vergisiz ham bedeli 120 bin TL’yi aşan otomobiller için hurda teşviği kaldırıldı. Bu durumda yaklaşık perakende fiyatı 200 bin TL altında kalan otomobiller hurda indirimi ile satın alınamayacak.

Hurda indirimi ile satın alınacak araçlar sınırlandı.

Şimdi markalar bu detayları ele alarak bazı modeller için temel fiyat ayarlaması yapabilecekler. Haziran ayı sonuna kadar devam edecek ÖTV teşviği ile birlikte bu indirim otomobil satın alacaklar için bir cazibe oluşturabilir. Özellikle kredi kullanmadan satın alma yapacaklar açısından.

Önceki İçerikGolf ya da Tiguan varken VW T-Roc alınır mı?
Sonraki İçerikKırmızı başlıklı kız: Hem hibrit, hem hiper
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz