2 milyon Audi skandala karıştı

Yapılan testler sonucunda emisyon değerlerinin oranlarında manipülasyon yaptığı ortaya çıkan Volkswagen Grubu’nun alt markalarından da açıklamalar gelmeye başladı. Alman lüks otomobil üreticisi Audi, dünya çapında 2.1 milyon aracının yanıltıcı yazılımla donatıldığını açıkladı. Araçların 1.42 milyonunun Bati Avrupa’da olduğu söylendi.

Audi’nin Almanya’da 577.000 adet; ABD’de ise 13.000 adet aracında yanıltıcı yazılım kullanıldığı ortaya çıktı.

Audi adına açıklama yapan bir sözcü; etkilenen modeller arasında A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 ve Q5 modellerinin olduğunu duyurdu.

Volkswagen Grubu geçtiğimiz hafta Type EA 189 dizel motorun kullanıldığı toplamda 11 milyon araçta yanıltıcı yazılım kullanıldığını itiraf etti. 11 milyon aracın 5 milyonunu Volkswagen markalı otomobiller oluşturuyor. VW markalı modeller arasında; altıncı nesil Golf, yedinci nesil Passat ve birinci nesil Tiguan bulunuyor.

Doğuş’tan ilk VW açıklaması geldi…

Söylenti doğru çıktı, o isim gitti…

Volkswagen skandalı büyüyor…

Önceki İçerikBursa’da yeni Fiat Egea Sedan sevinci
Sonraki İçerikGüç gösterisi bu kez İstanbul Park’ta
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz