20 km hızlanabilen Lego otomobil

Romen otomobil tutkunu Raul Oaida bir süre önce gerçekleştirdiği bir araçla adının uzun süre anılmasını sağlayabilir. Genç Raul bir gün kendine 256 silindirli Lego otomobil inşa etmeye karar veriyor. Tamamlanması ise hiç de kısa sürmüyor.
Birçok mucit gibi evinin garajında başlamış aracı geliştirmeye! Neden 256 silindirli olduğu konusunda bilgi vermeyen Raul, kollarını hava ile hareket edebilen bir araba için sıvamış.
Yanlış okumadınız 256 adet silindire sahip ve hava ile çalışıyor.
Tamamı lego parçalarından oluşan araçta 256 lego silindir bir elektrik motorundan güç alarak dönüyor. Havayı sıkıştıran dönen silindirler böylece tekerleklere güç sağlıyor. Maksimum hızı 20 km/saat olan ve jantlarına kadar lego olan; bu arabanın yapımı için 500 bin adet lego kullanılmış ve yapımı tam 18 ay sürmüş.
Raul Oaida bu projeye başlamayı düşündüğünde maliyeti karşılayamayacağını bildiği için Twitter üzerinden bir mesaj ile sponsor aramış.
Cevapsız kalmayan bu tweet için birçok destekçi ilgi göstermiş. En büyük sponsoru ise Avusturalya’dan olmuş ve projeyi böylece tamamlayabilmiş.
Raul Oaida’ya sorulan “Başka bir araba daha yapmayı düşünüyor musunuz” sorusuna net bir şekilde “hayır” cevabını vermiş! 
18 aylık süreçten sonra haftalarca parmaklarının ağrıdığını belirten genç araba tutkunu; bu yorgunluğa karşın legolardan araba yapan ilk kişi olarak kayıtlara geçti. 
Lego’dan ilk otomobil hala Romanya’da.
500 bin Lego’yu biraraya getiren otomobil 1930’lu yılların otomobilleri gibi!
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.