2019 Yılın Ticari Aracı Ödülü yeni Opel Combo’nun oldu

Hannover’deki Ticari Araç Fuarı sırasında açıklanan bir diğer birincilik ödülü de yeni Opel Combo modeline gitti. Yeni Combo aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 25 ülkeden konusunda uzman gazeteci jüri üyesinden toplam 127 puan alırken en yakın rakibi Mercedes Sprinter 92 puanda kaldı.

Opel 1992’de Astra Van ve 2002’de Vivaro’nun ardından bu ödülü üçüncü defa alıyor.

Hannover’daki Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda gerçekleştirilen törende ödülü Opel CEO’su Michael Lohscheller IVOTY Başkanı Jarlath Sweeney’den aldı. Aslında ödül PA Grubu’nun yeni hafif ticari araç serisine verildi. Grubun diğer iki markasıyla birlikte Combo da Partner ve Berlingo ile ödülü paylaştı.

Çoklu markanın kendine özgü araçları

IVOTY jüri üyeleri Opel Combo’nun ödüle layık görülmesinin nedenlerini şöyle sıraladılar: “Mühendis ve tasarımcılar hafif ticari araç tarihinde ilk defa çoklu marka işbirliği sırasında tüm markaların temel değerlerini ve kimliğini en ufak ödün vermeden korumayı başarmışlar. Groupe PSA modelleri sunduğu modern kompakt ticari araçlarındaki taze tasarım yaklaşımı, kompakt otomobillerle boy ölçüşen teknolojik sistemleri ve kendine özgü konfor hissi ile sınıfı yeniden tanımlıyor.”

Jüri üyeleri Opel Combo’da sunulan ve aralarında sensöre bağlı aşırı yük uyarısı ve yan koruma sistemi gibi destek sistemini de etkileyici olarak niteledi.

Opel Combo kokpiti

Jüri üyelerinin yorumları şu şekilde: “PSA hafif ticari modelleri sadece tek bir yönden etkileyici değil. Öncelikle modern ihtiyaçlara uygun, konforlu ve günümüz güvenlik teknolojilerinin tümüne sahip. Sürüş sırasında araçlar kullanışlılıktan ödün vermeden iyi bir sürüş keyfi sunuyor. İş insanlarına geniş gövde tipi ve motor seçenek yelpazesi de sunuyor. Kesinlikle hafif ticari araçlar için bir referans noktası.”

Opel, “Doblo”dan sonra Partner’e biniyor.

Dünya lansmanı yapıldı

Yeni Opel Combo’nun panelvan versiyonunun dünya prömiyeri Hannover Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda gerçekleştirildi. Alman otomobil üreticisinin yeni hafif ticari modeli, iş insanlarına kullanışlılığı, düşük kullanım giderleri ile birlikte sunmak için tasarlandı. Tamamen yeni altyapısı, özel tasarımı ve sürüş destek sistemleri ile en kullanışlı panelvanlardan biri olarak tercih edilmeyi bekliyor.

Pazara sunulduğu andan itibaren hem 4.40 metrelik standart versiyon hem de 4.75 metrelik uzun versiyon ile birlikte beş koltuklu ve çift sürgülü kapılı versiyon gibi pek çok ihtiyaca uygun modelleri olacak.

Yeni hafif ticari model, 4,4 m3 taşıma hacmi ve 1.000 kg’a varan taşıma kapasitesi ve 3.440 mm’lik taşıma uzunluğu avantajları arasında sayılabilir.

Standart model dahi iki Euro paleti araca kolaylıkla taşıyabiliyor. Aşırı uzun malzemeler ise opsiyonel olarak sunulan açılır tavan ile taşınabiliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.