Göçük hasar tamiri ücreti, dolu ile fırladı

Fırsatçılık, içinde yaşadığımız toplumumun tamamını olmasa bile çok büyük bir kesimini tanımlayan bir kelime maalesef…

Hep böyle miydi, yoksa değerler zincirinin halkalarını artık çok daha hızlı mı kaybediyoruz, bunun ayrımını yapamıyorum.

Geçen yıl Atatürk Havalimanı’na yapılan terörist saldırı sırasında canını kurtarmaya çalışan insanlardan fahiş ücretler isteyen taksi şoförlerini hatırlarsınız.

Mazallah İstanbul’da bir deprem olsa, elinde bunu maddi bir kazanca çevirme fırsatı olan birçok kişi, bu fırsatı sonuna kadar kullanacak gibi görünüyor.

Böyle bir durum, yukarıdaki kadar üzücü şekilde olmasa da bugünlerde otomobil servislerinde ve kaportacılarda yaşanıyor.

Malum yaşanan aşırı yağmur ve dolu felaketinde binlerce araç hasar gördü.

Son 10 gündür sigorta şirketlerinde, servislerde, tamirhanelerde, kaportacılarda vs inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Kimsenin kafasını kaşıyacak vakti yok.

Uygulamalar duruma göre değişiyor. İnanılmaz bir kaos var. Her kafadan bir ses çıkıyor.

Şu kesin ki ortada olağanüstü bir bilgi kirliliği var. Diğer kesin olan da ‘dolu göçük tamiri’ denen kavramın artık servislerde, kaportacılarda ‘ana başlık’ olarak kendine hatırı sayılır yer açması oldu.

Dolu, göçük hasar tamiri

Kimi hemen sigorta ile hallediyor. Kimi sigorta ile de halledemiyor. Kimi yoğunluklar nedeniyle beklemeyi tercih ediyor.

sahibindencom’un ‘Ustalar ve Hizmetler’ kategorisinde, fırtınanın ertesi günü kaporta-boya hizmetinde usta arama trafiği bir önceki ayın aynı gününe oranla yüzde 182 artmış.

Dolu, araç sahiplerine hiç yoktan yere yüksek faturalar çıkardı. Bu faturalar 500 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor.

İşte fırsatçılık da bu noktada başlıyor.

Bir tanıdığımın başına geldi oradan biliyorum. Aşırı talep fiyatları da zıplatmış durumda. Daha önce göçük başına 25 lira civarında olan ‘vakumla dolu göçük tamiri’ bugünlerde 100 TL’lere çıkmış.

Bazı araçlarda yüzlerce göçük olduğunu düşünürseniz faturanın ne kadar yüksek çıkabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Yok hiçbirimizin birbirinden farkı…

Yok hiçbirimizin birbirimizden şikayet etme hakkı…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.