3 yılda 1 milyon elektrikli ve hibrit Ford satacak

Frankfurt Otomobil Fuarı 2019 kapılarını basın ve VIP günüyle açtı. Tam 21 otomotiv firmasının katılmadığı Frankfurt gösterisinde ilkler de ortaya çıkmaya başladı. Fuara katılan Amerikan markası, önümüzdeki dönemde yollara çıkaracağı en yeni elektrikli ve hibrit Ford modellerini vitrine çıkardı. Frankfurt Otomobil Fuarı 2019:

Amerikan marka 2022 sonuna kadar binek otomobil satışlarının yüzde 50’sinden fazlasının elektrikli araçlardan oluşmasını öngörüyor.

ABD merkezli üretici 2019’da sekiz adet olmak üzere 2024 yılına kadar 17 elektrikli ve hibrit Ford aracını Avrupa pazarına çıkaracak.

Ford, 2022 sonuna kadar satacağı elektrikli araç sayısının benzinli ve dizel araçları geçeceğini öngörüyor. Markanın 3 yıllık elektrikli otomobil satış hedefi 1 milyon.

Tamamıyla yenilen Kuga SUV’un Şarj Edilebilir (Plug-In) Hibrit versiyonu. Yarı hibrit, hibrit ve şarj edilebilir (plug-in) hibrit güç aktarma organlarına sahip ilk Ford modeli.

Yeni Explorer: Şarj Edilebilir (Plug-In) Hibrit 7 koltuklu SUV.

İlk gösterimi yapılan yeni Tourneo Custom Şarj Edilebilir (Plug-In) Hibrit 8 koltuklu van modelleri, Türkiye’de üretiliyor ve hem konvansiyonel hem de elektrikli motor ihtiva ediyor.

Yeni Puma Ecoboost: Yarı Hibrit SUV esintili kompakt crossover modelin ilk lansmanı.

Ford’un Mustang esintili yeni tam elektrikli performans SUV’u 2020 yılında Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) kullanılarak hesaplanan 600 kilometrelik saf elektrikli menzili ve hızlı şarj kabiliyeti ile pazara sunulacak.

Ford 30 ülkede 118 binden fazla şarj noktasına bağlantı verecek. İçlerinde Türkiye olacak mı?

Ford ayrıca, hibrit araç sahiplerinin şarj noktalarını bulmalarını ve ödeme yapmalarını sağlayacak yeni bir akıllı telefon ve tablet uygulaması geliştirecek.

Ford ayrıca 2020 yılına kadar Avrupa’nın önemli şehirlerinde 350 kW şarj kapasitesine sahip 400 hızlı şarj istasyonu kurmayı hedefleyen “IONITY” konsorsiyumunda kurucu üye ve ortak olarak yer alıyor.

Tam elektrikli araçların şarj sürelerini mevcut sistemlere kıyasla ciddi ölçüde kısaltan bu ağ, uzun yolculuklar için çözüm sunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.