Hyundai’den Türkiye’ye yeni yatırım

Hyundai i20 ve i10 üreten Türkiye fabrikasında yeni teknolojileri devreye alıyor. Son yıllarda trend olarak öne çıkan çift renkli boyama sistemi Hyundai Assan fabrikasında da uygulanmaya başladı. Yıllık 230 bin adet üretim kapasitesi bulunan fabrika yeni yatırımla; siyah tavan rengine sahip çift renkli Hyundai i20 modellerini üretmeye başladı.

Hyundai Assan çift renkli i20 modelinden yılda 33 bin adet üretecek. Çift renkli i20 modelleri Avrupa’dan gelen talepleri karşılayacak ve daha sonra iç pazarda da satışa sunulacak. Siyah tavan rengi uygulaması, i20 ve i20 Active modellerini daha şık ve daha sportif hale getiriyor.

11 renkle siyah tavan kombinasyonu

Yapılan yeni yatırımla boya bölümünü geliştiren şirket, mevcut hatlarının üretim çeşidini artırdı. Boya hattında 11 farklı renk seçeneği bulunurken ayrıca direkler; tavan, karkas ve bagaj kapağı üst bölgeleri de en son teknoloji robotlarla siyah renge boyanabiliyor.

49 robot bulunuyor

İlk olarak 1997 yılında üretime başlayan fabrikanın boya bölümü; bugünkü son yatırımla beraber toplam 24.200 metrekarelik alana ulaştı. Ayrıca toplam 351 personelin görev aldığı bölümde 49 adet robot bulunuyor. Saatte 36 adet araç boyayabilen hatta 63 adet de istasyon bulunuyor.

Fabrikada ayrıca, araçları ve personelleri aynı anda taşıyabilen bir konveyör sistemi de yapıldı. Bu konveyör sistemi, dünyadaki bütün Hyundai fabrikalarındaki mastik hatları arasında ilk kez Türkiye’de kuruldu. Mastik uygulamasından sonra araçların iç kısmına titreşim önleyici pedler yerleştiriliyor ve sonrasında alt gövde mastik uygulama hattına gönderiliyor.

Geçen ay Hyundai Motor Grubu tarafından 33 Hyundai fabrikası arasında kalitesiyle birinci seçilen Hyundai Assan; beş yıldız almıştı.

Önceki İçerikSadece otomobil değil, bilgi de ihraç ediyorlar
Sonraki İçerikBoxster ve Cayman modellerine “T” yorumu 2.0 lt, 300 hp
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz