40.’cı yılında 40 TL’ye 40 araç

Araç kiralama şirketi Avis, Türkiye’deki 40. yılını kutluyor. 1974 yılında Koç Grubu bünyesinde 9 araçlık bir portföyle ülkemizdeki ilk araç kiralama hizmetini başlatan Avis Türkiye, bugün 3’ü yurtdışında olmak üzere toplam 84 ofisi ve 30 bin araçlık parkıyla hizmet sunuyor.

Yıldönümü vesilesiyle düzenlenen toplantıda konuşma yapan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Avis’in Türkiye’de geçen 40 yılının aynı zamanda ülkemiz için araç kiralama sektörünün de tarihi olduğunu belirtti.

Avis’in hedefleri

Avis’in gelecek stratejilerini de değerlendiren Özdemir “4 ülkede 30.000 araç ile pazar lideri olarak hizmet veriyoruz. Hedefimiz faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada liderliğimizi sürekli kılmak. Azerbaycan, K.Irak ve Kazakistan’ın ardından yeni yurtdışı açılımları da gerçekleştireceğiz. Coğrafi yaygınlığımızı her yıl yeni 5 ofis açarak arttıracağız ve tüm yeni hava limanlarında yer alacağız. Artan müşteri beklentilerini karşılamak için saatlik araç kiralama modeli gibi yeni ürünler sunacağız. 5 yıllık dönemde her yıl ortalama 475 milyon dolarlık yatırım yaparak 30 bin araçtan 71 bin araç parkına ulaşacağız.” dedi.

40. yıla özel 40 araç 40 gün boyunca 40 kişiye 40 TL

Avis 40. yılını özel bir kampanya ile de kutluyor. 40 gün boyunca 40 kişiye 40 aracın 40 TL olacağı kampanya Haziran ayında başlayacak. Sosyal medya aracılığıyla duyurulacak kampanyanın yanı sıra Avis müşterilerini 40. yıla özel keyifli facebook uygulamaları da bekliyor.

Avis, EMEA Bölgesi tarafından “Yılın En Başarılı Lisansiye Ülkesi” ödülüne 3. kez layık görüldü. Dünya Seyahat Ödülleri’nde “En İyi Araç Kiralama Şirketi”; Skalite Ödülleri’nde ise yine yılın “En İyi Araç Kiralama Şirketi” unvanına layık görülerek Türk turizminin Oscar’ı olarak kabul edilen Skalite Ödülü’nü dördüncü kez kazanmış oldu.

Logosunu yeniledi

Avis, 40. yılında logosunu da yeniledi. İlk günkü dinamizmini yansıtmayı amaçlayan yeni logoda markanın rengi daha koyu bir kırmızı ton ile değişirken, italik olan yazım biçimi de artık düz olarak kullanılmaya başlandı. Tüm Avis ofislerinde başlayan logo değişiminin yaz sonunda tamamlanması planlanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.