0-100 3.6 sn: Alfa GTA 2021 yılında Türkiye ile tanışacak

Alfa Romeo Jeep Türkiye Direktörü Özgür Süslü, İtalyan Ateşi Alfa’nın yeni atleti için ilginç bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz hafta her iki markanın gelecek planlarını anlatan Alfa Romeo Jeep Türkiye Direktörü, markayı yeniden ayağa kaldırmak için harekete geçeceklerini dile getirdi.

Bu planlar içinde yer alan 500 adet üretilecek Alfa GTA 2021 ‘de 1-2 kişi için Türkiye’ye gelecek açıklaması ilgi çekti. Görselde yanan ateş parçası Alfa Guilia GTAm.

Alfa Romeo’nun 110’uncu yaşını geride bıraktığını ifade eden Özgür Süslü, Alfa Romeo’nun 2020 ve 2021 yeniliklerini anlattı:

110’uncu yılında markayı Türkiye’de yeniden atağa kaldırmak için planlar yaptık. Her ne kadar içerisinde bulunduğumuz dönem bu planları biraz geciktirse de yılın ikinci yarısında çok daha ön planda olacağız.

Ürün yeniliklerine baktığımızda; geçtiğimiz Nisan ayında yenilenen Giulia ve Stelvio modellerini Türkiye’de satışa sunduk.

Eylül ayından itibaren ise Giulia ve Stelvio Quadrifoglio Verde versiyonlarını satışa sunacağız.

Yine Nisan ayında duyurusunu yaptığımız gibi, GTA ve GTAm modellerini 2021 yılında Türkiye yollarıyla buluşturacağız. Nisan ayında dünyaya tanıtılan GTA, Quadrifoglio Verde versiyonu üzerine geliştirilmiş bir model olmasıyla dikkatleri çekiyor.

Kelime olarak ‘Hafifletilmiş Grantourismo’ anlamına geliyor.

100 kilogram daha hafif ve 30 HP daha güçlü.

Sınıfının en iyi güç ağırlık rasyosuna (2,82 kg/HP) sahip olan Alfa Romeo GTA, 0-100 km’yi 3.6 saniyede kat ediyor.

İyileştirilmiş aerodinamisi sayesinde çok iyi bir yol tutuşu sağlıyor.

GTA’nın üretimi, 500 adetle sınırlı olacak. Şu anda dünya çapında talep toplama aşaması devam ediyor. 2021 yılında, ülkemize 1 veya 2 adet getirebiliriz” dedi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.