508 SW hibrit siparişe çıkıyor

Peugeot yeni 508 sedan sonrası şimdi de SW versiyonunu satışa sunuyor. Yeni 508 Sedan ve SW’un 225 HP gücündeki şarj edilebilir hibrit benzinli versiyonu sipariş olarak alınabilecek. 508 model serisi Türkiye’de 2020 yılı içinde gündemde olacak.

İlhamını “Shooting Brake” tasarım yaklaşımından alan yeni Peugeot 508 SW; D segmenti station wagon pazarında iddialı bir konumda. Sedan versiyondan transfer edilen çerçevesiz camların ve kapıların katkısıyla; ortaya çıkan zarif ve atletik görünümüyle yeni Peugeot 508 SW heyecan uyandıran bir görünüm sergiliyor. Geniş yaşam alanı ve fonksiyonel bagajıyla yeni Peugeot 508 SW; atletik zarafetini pratik bir yapıyla birlikte sunuyor. Yeni Peugeot 508 SW, markanın DNA’sına da sadık kalarak üstün sürüş özellikleri sergiliyor.

Yeni Peugeot 508 SW, sunduğu son nesil Peugeot i-Cockpit ile ileri teknoloji, çekici ve son derece zarif bir deneyim vaat ediyor. Versiyona bağlı olarak sunulan Gece Görüş Sistemi (kendi segmentinde rakipsiz) ve Şerit Takip Sistemi ile birlikte çalışan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi; otonom sürüşe giden yolda önemli bir adım oluşturuyor.

6 motor seçeneği

Yeni Peugeot 508 SW yeni nesil PureTech ve BlueHDi (büyük oranda SCR teknolojisi ile donatılan) motorlarla yollara çıkıyor. İki adet 1,6 litre hacimli benzinli dışında 1,5 litre ve 2,0 litre olmak üzere dört farklı dizel versiyon sunuluyor. Benzinli cephesinde başlangıç versiyonu PureTech 180 S&S EAT8 iken bir üst basamakta PureTech 225 S&S EAT8 yer alıyor. Dizel cephesinde ise BlueHDi 130 S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 S&S EAT8, BlueHDi 160 S&S EAT8 ve BlueHDi 180 S&S EAT8 devreye giriyor.

Tüm bu motorlar Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak olan Euro6.d normunu ve buna hazırlık niteliği taşıyan Euro6.d-temp normunu karşılıyor. Gerçek yaşamdaki tüketim değerlerini yansıtan WLTP prosedürlerine uygun olarak belirlenen değerlere göre bu motorlar sınıfının en düşük CO2 emisyon değerleriyle dikkat çekiyor.

Sessiz ve sakin bir elektrikli sürüş deneyimi vaat eden yeni 508 Sedan ve SW’un 225 HP şarj edilebilir hibrit benzinli versiyonu ülkeye bağlı olarak 7 Haziran 2019’dan itibaren sipariş edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz