660 binden fazla Mercedes-Benz için servis yolu görünüyor

Farklı modellerin oluşturduğu 660.000’den fazla Mercedes otomobil için servis yolu görünüyor. Geri çağırma nedeni olarak yağ sızıntılarına sebep olabilecek contanın değiştirilmesi gösteriliyor. Geri çağırmada E, C ve V serisi Mercedes modellerinin etkileneceği öne sürülüyor. Büyük geri çağırma operasyonuna dahil olacak Mercedes modellerinin 2013-2017 yılları arasında üretilen modellerden oluştuğu da detaylar arasında yer alıyor.

Automobilwoche başta olmak üzere bazı Alman haber siteleri, geri çağırma işleminin 18 Aralık‘tan itibaren başlayacağını yazıyor.

Çin kamu idaresinin internet sitesinde geçen hafta konu ile ilgili bir bildirim yayınlandı. Açıklamada geri çağırma nedeni olarak yağ sızıntısına yol açacak contanın değiştirilmesi gösterilirken, şu detay verildi:

“Araçların motor kısmındaki yüksek basınçlı yakıt pompası ile düşük basınçlı yakıt borusu arasındaki conta bağlantısı zayıf. Bu nedenle uzun süreli kullanım sonrasında yağ sızıntısı problemi çıkarabilir.”

Mercedes fabrikası için satış görüşmeleri başladı

Mercedes-Benz, geçtiğimiz günlerde Fransa’daki fabrikasını satışa çıkaracağını açıklamıştı. Böylelikle Fransa’nın Hambach kentindeki fabrikada üretilen Smart markasının elektrikli modellerinin Çin’de üretileceğini de belirtmişti.

Bu arızadan Smart modelleri etkilenmese de Mercedes-Benz’in C Serisi, E Serisi ve V Serisi modellerinin etkileneceği söyleniyor.

Geri çağrılmada yer alan araçların çoğu Çin’deki Pekin Benz Automotive ve Fujian Benz Automotive şirketleri tarafından üretildi ve yaklaşık 36 bin adet otomobil de ithal edildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.