70 binlik 3 markalı yatırımı Arjantin kaptı: Navara, Alaskan ve X-Class üretecek

Bütün dünyada kalıcı yeni yatırımın daha da önem kazandığı bir dönemde Nissan’ın yeni  fabrikası için adres Arjantin oldu. Latin Amerika’daki adıyla Nissan Frontier veya Avrupa’da tanındığı gibi Navara üretimi Cordoba’daki yeni tesislerde gerçekleşecek.

Renault-Nissan-Mitsubishi işbirliğinin yeni bir ürünü olarak değrelendirilen yatırım; Nissan Navara’nın yanısıra Renault ve Mercedes-Benz markaları için de 1 tonluk pikap üretiminin adresi olacak. Üç ayrı pikap kendi marka kimliklerini, tasarımlarını ve ayırt edici özelliklerini korurken yapısal bileşenleri paylaşacak.

600 milyon dolar

Yeni montaj hattı, İttifak ortakları Nissan ve Renault için 70 bin araç üretme kapasitesine sahip olacak. Brezilya, Arjantin yapımı Nissan Frontier’i ithal eden ilk ülke olacak.

Cordoba’daki üretim projesi, yeni, modern bir toplama montaj hattının yanı sıra özellikle kamyonetler için tasarlanmış bir test pisti inşa etmek için 600 milyon dolarlık bir yatırımın sonucu.

Proje yaklaşık 1000 doğrudan iş ve 2000 dolaylı iş imkanı sağlayacak. Nissan ayrıca yerel tedarikçilerle işbirliğini arttırmak için gelecekte daha da güçlendirilecek sinerjiler yaratmak için yerel tedarikçilerle çalışacak.

Bu yatırım halen büyük bir ekonomik krizle boğuşan Arjantin’e taze kan olsa gerek.

X-Class üretimi için yeni adres Arjantin oldu.

Cordoba’da üretimin başlamasıyla birlikte Nissan Arjantin; Tayland, Çin, Meksika ve İspanya’nın yanı sıra Nissan Frontier (Navara) küresel üretim ağına katıldı.

Cordoba’da üretilen Nissan Frontier, hafif ticari araçların üretiminde 80 yıllık küresel deneyime dayanıyor. Aynı zamanda Latin Amerika’ya özgü sürüş koşullarına ilişkin iki yıllık bir araştırma projesinin sonucu.

Nissan Navara, Arjantin’de Latin Amerika için Frontie adıyla üretilecek.

Proje, dünyanın en iyi Japon kalite, güvenilirlik ve dayanıklılığını garantilemek için güçlerini birleştiren; mühendisler ve kalite uzmanları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen 120 Nissan uzmanından oluşan bir ekibi bir araya getirdi.

Arjantin Cumhurbaşkanı açılışa katıldı.

Fabrika açılışına Arjantin Cumhurbaşkanı Mauricio Macri ve Cordoba Eyaleti Valisi Juan Schiaretti de dahil olmak üzere diğer üst düzey hükümet yetkilileri ve Nissan Motor Co., yönetimi katıldı.

Nissan yöneticileri “Üç yıl önce, Nissan Arjantin’e güçlü bir şekilde girmeye karar verdi. Nissan’ın bir yan kuruluş ve OEM olarak ülkeye gelişini duyurduk ve bölgedeki en iyi otomotiv markalarından biri olma planımızı destekleyen büyük bir yatırımı teyit ettik.

Bugün bu taahhüdümüzü onurlandırıyoruz ve üretimin başlangıcını kutluyoruz. Nissan Frontier. Bugün, Arjantin’e verdiğimiz sözü veriyoruz” mesajlarını paylaştı.

Navara ve X Class’ın kardeşi: Renault Alaskan Avrupa yollarına çıktı!

Mercedes X-Class ve Renault Alaskan karşı karşıya

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.