Yeni BMW 8 Serisi halen geliştiriliyor: 0-100’de 4 saniyenin altına indi

Rüya gibi bir otomobilin hazırlıkları halen devam ediyor. Henüz BMW mühendisleri, yeni 8 Serisi’nde kamuflaj örtüleri kullanmaya devam ediyor. Buna rağmen bugün M850i ​​xDrive Coupe ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.
Yeni 8 Serisi’nin “büyüleyici sportiflik paketi” olarak tanımlanın M Performance modeli, 390 kW / 523 hp ve 750 Nm tork üreten “tamamen yeniden geliştirilmiş V8 motor” ile donatılacak.
Yeni V8 motor kısaltılmış vites değiştirme sürelerine sahip geliştirilmiş 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilecek. Bu, aktif bir arka kilit diferansiyeline sahip dört tekerden çekiş sistemiyle gücünü yere iletecek.
Yeni 8 Serisi için 0-100 hızlanma değeri 4 saniyenin altında. Müthiş. Bu süre resmileşirse, M850i xDrive 0-100 hızlanmasında M6 Coupe gibi bir sporcudan daha seri olacak. (M6’nın 0-100’ü 4.2 sn.)
Yeni 8 Serisi coupe’nin öne çıkan özellikleri arasında entegre aktif direksiyon sistemi ve aktif stabilizasyona sahip, uyarlanabilir bir M süspansiyon bulunuyor. BMW ayrıca, modelin “otomobilin güç dağıtımını gerçekten yansıtan bir spor egzoz sistemine” sahip olacağını bildirdi.
Bu özellikler yetmez diyenler için, otomobil “seçili sürüş moduna hassas şekilde yönlendirilmiş” bir dinamik denge kontrol sistemine sahip olacak. BMW sürüş modlarından bahsetmişken, Sport ve Sport + ayarlarının güç dağıtımını yapacağı ve motor sesi “fark edilir derecede daha dinamik hale geliyor.
Gelelim bu muhteşem otomobilin yollara çıkış takvimine. Alınan bilgilere göre yeni BMW 8 Serisi Haziran ayında tamamıyla ortaya çıkacak. Bu yılın son aylarında da satılmaya başlanacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.