8+1 Mercedes Vito’m var, mağduriyetimiz görmezden geliniyor

8+1 Mercedes Vito MTV otomobil tescili

 

 

Okurlarımızdan Özlem Akyıldız Bozkurt'un 8+1 minibüsler üzerine yazısını aktarıyoruz.

Bozkurt'un yaklaşımını konuyla ilgili bir çok habere imza atmış olan, konun hakimi Radikal Gezetesi Otomotiv Editörü Mehmet Ali Kantarcı yanıtlıyor…

 

Özlem Akyıldız Bozkurt:

"Merhaba,

Benim de 8+1 2007 model Vitom var. Muayenesi temmuz ayında. Ancak öğrendim ki muayenede aracım hususi olacak ve ticari kullanamayacağım. Konuyla ilgili nereye gittiysem, kime başvurduysam farklı farklı cevaplar aldım.

Bu konuda kimse doğru düzgün bir bilgiye sahip değil ki ne yazık ki.

Tek bir gerçek var. Mağdur edilen bizleriz. Madem ki konuyla ilgili kimse bize gerekli bir açıklama yapmıyor, mağduriyetimizi görmezden geliyor ve gidermek için bir adım atmıyorlar şahsım adına aldığım karar şudur: Mahkeme yoluyla halletmek için gerekli işlemlere en kısa zamanda başlayacağım."

 

Mercedes Vito 8+1 sorunu

 

 

Yazarlarımızdan Mehmet Ali Kantarcı yorumladı:

Değerli okuyucumuz!

Evet, malesef 8+1 araçların durumunda değişen bir durum yok. Birkaç dernek ve marka bu uygulamının değişmesi için başvuru yaptı. Ancak henüz bir sonuç yok. 8+1 aracınız kamyonet veya minibüs sınıfında olsun, muayeneye girince artık otomobil olarak tescillenecek. Ancak şimdilik MTV'si ticari araç olarak alınmaya devam edilecek. Ancak daha sonra MTV uygulaması değişir mi henüz bir açıklama yok. Hukuki yolu dener ve kazanırsanız bir emsal oluşturabilirsiniz belki.

İyi günler kazasız yolculuklar

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.