ABB hızlı şarj üniteleri Milano’da elektrikli otobüslere güç verecek

abb hızlı şarj üniteleri

Elektrikli araçlar için yenilikçi teknolojiler üreten İsveçli ABB, İtalya’da büyümeye devam ediyor. ABB, üretim tesislerini İtalya’da büyütürken; Roma ve Milano gibi kentlerde hızlı şarj üniteleri hizmetlerini genişletiyor. Aynı anda iki otobüse hizmet verebilen ABB Terra 124 hızlı şarj üniteleri; geceleri uygun maliyetli şarj imkânı ve Azienda Trasporti Milanesi’nin (ATM) e-otobüs filoları için şebeke bağlantısı sağlayacak.

İtalya’da ABB Terra 124 şarj ünitelerinin kurulumu gerçekleştirilirken, endüstriyel bir metropol bölge olan Milano kenti 2030 yılına kadar 1.200 adet dizel otobüsünü tamamen elektrikli yeni modellerle değiştirmeyi planlıyor.

Dünya çapında lider e-mobilite teknolojisi tedarikçisi olan ABB, San Donato’daki garajları için anahtar teslim bir çözüm geliştirmek üzere Milano’nun toplu taşıma şirketi ATM (Azienda Trasporti Milanesi) ile iş birliği yapıyor. Burası, şehirde planlanan tamamen elektrikli dört garajın ilki ve aynı zamanda yeni inovatif şarj çözümleri için pilot bölge.

San Donato’daki kurulum, ATM’nin 2030 yılına kadar her yıl dizel talebini 30 milyon litre ve CO2 emisyonlarını 75 bin ton düşürme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.

ABB hızlı şarj üniteleri ile otobüsler kesintisiz kullanılabiliyor

ABB Terra 124 şarj ünitelerinin kurulumu otobüs garajının park alanında gerçekleştirildi. Bir şarj ünitesi, aynı anda iki otobüsü şarj ederek kurulum maliyetlerini optimize ediyor ve çevre üzerindeki etkiyi asgari düzeyde tutuyor. E-otobüslerin maliyet bakımından daha uygun olan gece saatlerinde şarj edilmesi planlanıyor. Normal koşullarda 180 km’ye varan menzilleri, e-otobüslerin ara şarja gerek duymadan bütün gün kullanımda kalması için yeterli.

ATM’nin pilot garajı için şarj altyapısı sağlama projesi üç ayda tamamlandı. Proje, (alçak ve orta gerilim panolarına sahip) elektrik altyapısının planlanması ve kurulumu ile şarj sisteminin ATM trafo merkezine bağlanmasını içeriyordu.

ABB tarafından ATM’ye sağlanan güç ekipmanı, arıza süresinin ve sahadaki kesintinin etkisini azaltmak için şirket tarafından hızlı ve kolay bir şekilde bağlanıp devreye alınabilen bir tak ve çalıştır seçeneği olacak şekilde önceden tasarlanıp monte edildi. ABB’nin kompakt çözümü, boş alanların son derece önemli olduğu garajda yalnızca tek bir araçlık park yerine kuruluma imkan sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz