ABB Terra teknolojisi ile elektrikli araç şarjını kısaltacak

Elektrikli araçların altyapı çözümleri üzerine odaklanan global teknoloji şirketi ABB; yeni hedeflerinden biri olarak Meksika’yı seçti. Ülkedeki hava kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi proje eşliğinde Meksika’nın 2030 hedeflerine hizmet eden ABB; bu kapsamda sürdürülebilir toplu taşıma çözümlerine önem veriyor. ABB’nin Terra 54 HV teknolojisi, gece boyunca dört saatten daha kısa sürede şarj imkanı sağlayarak; toplu taşım araçlarının gün boyunca kesintisiz çalışabileceği sıfır emisyonlu yolculuğa imkan tanıyor. Bu, karbondioksit (CO2) emisyonlarında; yüzde 92 azalmaya ve mevcut filodaki toplam emisyonlarda 20,45 ton azalmaya imkan tanıyor.

Şirket isim hakkını aldığı elektrikli Formula ile hedefindeki ülkelerde yarışlar düzenliyor. Bu kapsamda elektrikli şampiyona ABB Formula E bu hafta sonu Meksika’da gerçekleştirilecek. Puebla’daki Autodromo Miguel E. Abed pisti ilk kez ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, kaynakların korunmasına ve düşük karbonlu bir gelecek için teknolojinin sınırlarını zorlayan bir platform işlevi görüyor; temiz mobilitenin küresel olarak daha fazla benimsenmesinin teşvik edilmesine yardımcı oluyor.

Meksika’nın önde gelen yarış pistlerinden biri olan Autodromo Miguel E. Abed; daha önce NASCAR Meksika serisine ve FIA World Touring Car Championship’e ev sahipliği yaptı.

ABB Formula E, dünyada hava kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak amacıyla; elektrikli mobilitenin ve alternatif enerji çözümlerinin geliştirilmesine öncülük ediyor. ABB, kısa süre önce kendi emisyonlarını azaltmak amacıyla üç girişimde bulunacağını açıklamıştı.

100’lük stratejiler devrede

EV 100: 2030 yılına kadar 10.000’den fazla araç bulunan filosunu elektrikli hale getirmek.
RE 100: 2030 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir elektrik tedarik etmek. ABB, İsviçre’de 2020 yılından beri kullandığı gücün yüzde 100’ünü yenilenebilir kaynaklardan sağlıyor.
EP 100: çeşitli enerji verimliliği hedefleri oluşturmak ve şirkete ait tesislerde birtakım enerji yönetim sistemleri uygulamaya devam etmek. An itibariyle 100’den fazla ABB tesisinde; harici olarak onaylanmış veya kendi yeterlilik beyanına sahip enerji yönetim sistemleri mevcut bulunuyor.

Elektrikli Formula yarışlarına ilk kez ev sahipliği yapacak olan Meksika; 2030 yılına kadar sera gazlarını yüzde 22 ve siyah karbon emisyonlarını yüzde 51 azaltma hedefine sahip. ABB teknolojisi, ülkedeki hava kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi proje eşliğinde bu hedefe hizmet ediyor. Sürdürülebilir toplu taşıma çözümleri bunlardan sadece bir tanesi. ABB’nin Terra 54 HV teknolojisi, gece boyunca dört saatten daha kısa sürede şarj imkanı sağlayarak, toplu taşım araçlarının gün boyunca kesintisiz çalışabileceği sıfır emisyonlu yolculuğa imkan tanıyor. Bu, CO 2 emisyonlarında yüzde 92 azalmaya ve mevcut filodaki toplam emisyonlarda 20,45 ton azalmaya imkan tanıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.