Tokyo Auto Salon Toyota’dan modifiye gösterisiyle başlıyor

VW-Golf-GTI

En önemli Japon modifiye tutkunlarının dört gözle beklediği 2017 Tokyo Auto Salon etkinliği kapılarını açtı. Tokyo Auto Salon Toyota’nın modifiye gösterisiyle başlıyor.

Fuarın gözdeleri arasında ise “sıradan” Toyota modellerinin yol ötesi hallerine imza atan TRD modelleri yer alıyor. 

Toyota Yarış Geliştirme bölümü olarak da TRD’nin elinin değdiğini, Hilux veya C-HR gibi etkinlikte yer alan Toyota modellerine bakarak anlayabilirsiniz. Yol modellerinin etkinlikteki versiyonları “biraz farklı” olmuş.

Bu yıl 6 farklı araçla Tokyo Auto Salon’da yerini alan TRD, 13 Ocak – 15 Ocak tarihleri arasında ziyaretçileri standına bekliyor.
Özellikle C-HR modeli için “agresif” ve “ekstrem” vurgulamalarının yapıldığı iki farklı modelin yanı sıra fuarda sportif gövde kitleri, özel jantlar ve ilgi çekici daha bir çok içerik bulunuyor.

“Agresif” C-HR

Agresif C-HR

C-HR’ın agresif versiyonunda özel ön tampon, LED gündüz farları, özel arka difüzör bulunuyor.

“Ekstrem” C-HR

Etkinlikte Türkiye’de üretilen Toyota C-HR “ekstrem” modeli de sergilenecek.

Dünyada sadece Türkiye’de üretilen ilk kompakt hibrid SUV Toyota C-HR’ın “ekstrem” versiyonu “agresif” versiyonuna göre çok daha “saldırgan” bir görünüme sahip. Araç lastiklerinin çevresindeki siyah davlumbazlar, kırmızı renkli lastik çamurlukları ve sert hatlar dikkat çekiyor.

Aracın diğer özellikleri arasında ise spor koltuklar, süspansiyon sistemini ayarlayan kontrol ünitesi gibi seri üretimde bulunmayan ekipmanlar öne çıkıyor.

14R-60 Karbon konsept

Bu araç geçtiğimiz yıl Toyota Techno Craft’ın 60. yılı dolayısıyla sadece 100 adetlik üretimle sınırlandırılan 14R-60’ın geliştirilmiş hali olarak dikkat çekiyor.

Araçta ağırlığı azaltmak için ise ön tampon ve çamurluklarda karbon fiber kullanılmış.

HIACE TRD Konsept

Toyota Hiace

Hiace’nin TRD Konsepti’ni basitçe anlatmak istersek sıradan bir minivanın dışına çıkılarak ziyaretçileri daha tatmin edecek bir aracın ortaya çıkarılmaya çalışıldığını söyleyebiliriz. Konsept aracın ön spoiler ve çamurluk gibi parçalarının Japonya’da satılık olarak değerlendirildiği belirtiliyor.

GT86 TRD Rally Konsept

GT86

Bu rally konsepti araç Japonya Rally Şampiyonasında birincilik kazandı.

Hilux Revo TRD AXCR2016

hilux

Hilux’un bu TRD konsept aracı çamurlu, topraklı, hatta sulu ve engebeli arazi koşullarında zorlanmadan yoluna devam ediyor. 

Önceki İçerikToplamda VW, binekte Renault
Sonraki İçerik2017 Micra’ya GTI versiyon
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz