Adı Venue: Hyundai, en küçük SUV’unu NY’de gösterecek

Sadece Türkiye’de değil. Tüm dünyada SUV tarzı araçlara ilgi hızla artıyor. Su tip araçların konfor, algı, hacim gibi avantajları yüzünden karşılaştığı talepteki artış; üreticileri de bu yönde yeni modeller geliştirmeye yönlendiriyor.

Hyundai, talebe yönelik yeni bir SUV ile payını artırmak ve meraklılarını farklı bir seçenek daha sunmak istiyor. Önümüzdeki ay New York Auto Show başlıyor. Koreli marka NY’de yeni bir SUV ‘un dünya lansmanını yapacak. 2020 Hyundai Venue olarak isimlendirilen yeni araç, Güney Koreli otomobil üreticisinin bugüne kadarki en küçük crossover’ı olacak.

İlk ipucu yayınlandı

İlk bilgiler yeni aracın gençlere yönelik olacağını gösteriyor.

Araçla ilgili bilinenler şimdilik sınırlı. Belki de Türkiye’de üretileceği açıklanan yeni araç bu olacak. Bekleyip göreceğiz. Paylaşılan ilk görsel yeni crossover’ın arka kısımdaki büyük ‘Venue’ etiketini gösteriyor. Ancak, 17 Nisan’da aracın prömiyerine kadar, Hyundai’den daha fazla tanıtım görseli yayınlamasını bekliyoruz.

Hyindai’nin bu yeni bebeği dünyanın bir çok pazarında bekleniyor.

Venue, Carlino’nun seri üretim hali mi?

Bazı yayınlar bu aracın 3 yıl önce Hindistan’da gösterilen Carlino konseptinin seri üretimi olacağını iddia ediyor. Eğer u yazılanlar doğruysa Kona’dan daha farklı ve biraz da Carlino konseptine benzeyen bir araç bekleyebiliriz.

Hyundai Venue’nün dış tasarımının ötesinde, büyüklüğü ve fiyatının dikkat çekici olacağı söyleniyor. Ayrıca yeni nesil teknolojilerin de Venue kokpitinde kendine yer bulacağı iddialar arasında.

Bu teknolojiler arasında Apple CarPlay ve Android Auto ile sekiz inçlik bir dokunmatik ekranla kombine bilgi eğlence sistemi sayılabilir. Venue ayrıca yedi hava yastığına sahip olacak.

Motor seçenekleri satışa çıkacağı ülkelere bağlı olarak değişecektir ancak üç silindirli 1.0 litre turboşarjlı benzinli, 1.4 litre benzinli ve 1.4 litre dizel motor seçenekleri bulunabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.