Alfa Romeo Giulia’ya dört çeker versiyon

İlk kez 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerle buluşan Giulia’ya, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda şimdi de yeni bir versiyon ekleniyor.

29 Eylül günü kapılarını iki gün süren basın gösterimi ile açan ve 16 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan fuarda Alfa Romeo Giulia’nın Veloce versiyonu da markanın standında kendine yer buluyor. Böylelikle daha önce internet üzerinden fotoğrafları yayınlanan otomobil, ilk kez otomobil severlere ‘merhaba’ diyor.

Alfa Romeo Giulia Veloce’ın giriş seviyesinde 2.0 litrelik turboşarjlı benzinli motor görev alıyor. Bu motor 276 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Otomobilin bir diğer motor seçeneği ise 2.2 litrelik dizel motor olarak karşımıza çıkıyor.

Bu motor ise 207 beygir güç ve 470 Nm tork üretiyor. Her iki motor seçeneği de yalnızca 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine ediliyor ve Q4 ismi verilen dört çeker sistemi destekliyor.

2016_-alfa-romeo_paris-otomobil-fuari46
Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulia Veloce’a, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda iki Giulia Super modeli de eşlik ediyor. 177 beygir güç üreten 2.2 litrelik dizel motor ve 197 beygir güç üreten 2.0 litrelik benzinli motorların görev aldığı otomobillerde 8 ileri otomatik şanzıman yer alıyor.

Bu modellerin arkadan itişli olduğunun altını çizelim. Her iki otomobil de Sport ve Luxury paketleriyle sahneye çıkıyor. Ayrıca otomobillerin vites kolu topuzunda, yan aynalarının arkalarında ve ızgaralarında Mopar karbon detaylar dikkat çekiyor.

Giulia ailesi 503 beygirlik gücünü 2.9 litrelik V6 bi-turbo benzinli motordan alan kırmızı renkli Giulia Quadrifoglio ile tamamlanıyor. Süpersporcu diyebileceğimiz bu modelde ultra hafif 19 inçlik jantlar, karbon seramik frenler ve Sparco koltuklar ilk bakışta göz çarpıyor.

2016_-alfa-romeo_paris-otomobil-fuari06
Alfa Romeo 4C Spider

4C Coupe’nin yanında Alfa Romeo standında yer alan diğer modeller ise MiTo ve Giulietta ve tabiki bu modellerin Veloce versiyonları.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.