Alınabilecek en iyi otomobil ödülünü yeni Leon aldı

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Yeni Seat Leon, Avrupa ülkelerini temsil eden, 31 deneyimli gazeteciden oluşan AutoBest jürisi tarafından; Avrupa’da 2021 Yılının Satın Alınabilecek En İyi Otomobili- Best Buy Car of Europe 2021 ödülünü aldı. Yeni Seat Leon 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Tamamen yenilenen Seat Leon, AutoBest 2021’e ulaşırken 2017 yılında da aynı ödülü kardeşi Ateca almıştı. Seat bu ödüllerle sıradan modellerin ötesine geçen otomobiller geliştirmeye ve pazara farklı ürünler sunmaya olan bağlılığını gösterme özelliğini öne taşıyor.

Sınıfının belirleyici modellerinin biri olan Leon; bugüne kadar gerçekleşen 2,3 milyon adetlik satış adedine imza attı. 2014 yılından bu yana İspanya’nın en çok satan otomobili olan Leon’un dördüncü nesli; gelmiş geçmiş en iyi Leon olarak pazara sunuldu.

Yeni Leon’un başarısı 1.1. milyar Euroluk yatırıma dayanıyor. Bu yatırım otomobili, bağlantı, verim, dinamizm ve güvenlik alanlarında üst seviyeye taşırken; üretim tesisleri de bu sürece hazırlandı. Barselona’da tasarlanan ve geliştirilen Leon; segmentinin önde gelen otomobillerinden biri ve markanın yeni ürün gamının taşıyıcı modeli olmaya devam ediyor.

Daha fazla teknoloji ve bağlanabilirlik özelliklerinin yanı sıra en güncel sürüş destek sistemlerinin entegre edilmesiyle; yeni Leon, bağlantı, verim, performans ve güvenlik açısından gelişimini 2020 Euro NCAP’te aldığı puna yansıtmıştı.

2001 yılından bu yana her yıl düzenlenen AUTOBEST Ödülü, Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasında yer alıyor. Ödülü veren jüride yer alan 31 gazeteci; Kasım başı Avusturya’da gerçekleşen finalde, hibrit versiyon da dahil olmak üzere, SEAT Leon’un kapsamlı bir dizi test sürüşüne tabi tutmuştu.

Önceki İçerikDüşmez dendi düştü: 14 modelde ikinci el fiyat değişimi
Sonraki İçerikGoodyear Türkiye yeni yöneticisini Michelin’den transfer etti
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz