Alman Mercedes Türkleşiyor!

Alman Mercedes Türkleşiyor

Alman otomotiv devi Daimler’in Türkiye üretim üssünün tepe yönetimi yerlileşiyor. Bir başka deyişle Alman Mercedes Türkleşiyor! Mercedes Benz Türk şirketinde Bülent Acicbe, Otobüs fabrikası müdürü oldu.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger’in yerine atanan Süer Sülün’den sonra Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası Üretim Direktörü Bülent Acicbe oldu.

Bülent Acicbe görevi 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Dr. Martin Walz’ten devralıyor.
Dr. Martin Walz, 1999 yılında Daimler grubuna Stratejik Satın Alma Sorumlusu olarak katılmış ve Kuzey Amerika ile Türkiye’deki Otobüs Üretimi sorumlulukları dâhil birçok farklı pozisyonda görev almıştı.

CEO’dan sonra ikinci Türk isimle Alman Mercedes Türkleşiyor!

Bülent Acicbe, 1996 yılında Mercedes-Benz Türk’te Üretim Planlama Mühendisi olarak göreve başladıktan sonra, İş Hazırlama, Kalite Yönetimi, Sipariş Yönetimi ve Üretim Planlama bölümleri olmak üzere farklı alanlarda çalışmıştı.

Yeni görev için Çekya’dan Türkiye’ye geliyor

Acicbe, Temmuz 2014’ten bu yana Daimler’in Çek Cumhuriyeti’nde bulunan otobüs fabrikasında, Fabrika Müdürü olarak görevini sürdürüyordu.

Mercedes Benz Türk Otobüs fabrikası müdürü Bülent Acicbe oldu.
Mercedes Benz Türk Otobüs fabrikası müdürü Bülent Acicbe oldu.

Hatırlanacağı üzere Mercedes-Benz Türk’ün başına 1 Ekim tarihi itibarıyla Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün atanmıştı.

Direktörler Kurulu Başkanı da Türk isim Süer Sülün olmuştu

Daimler’in yerel potansiyel ve yetkinliğe inancının bir göstergesi olan bu atama ile Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün tarihindeki ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı oldu.

Sülün, Kamyon & Otobüs Pazarlama ve Satış Grubu Direktörü ile Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı unvanıyla görevini sürdürecek.

Süer Sülün şirketin hem kamyon ve otobüs alanlarındaki faaliyetlerinden hem de Daimler Grubu’nun Türkiye’deki temsilinden sorumlu olacak.

53 yaşındaki Süer Sülün, 1988’den bu yana şirketin birçok alanında yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.