Q5 uzuyor

Audi SUV modeli Q5 long versiyona kavuşuyor. Alman üretici ilk kez bir SUV modelini sadece Çin pazarında gelen taleplere cevap verebilmek için uzatıyor. Çinliler ortalama olarak uzun boylu bir millet olmasa da otomobilde standart yerine long versiyonları daha çok tercih ediyorlar.

Audi müşterileri, geniş iç mekanlara ve yüksek prestij değerine sahip otomobilleri geleneksel olarak seviyor. Türkiye’de sadece A8 long versiyonla alınabiliyorken markanın Çin’de A4L, A6L ve A8L modelleri bulunuyor. Q5L ile birlikte long versiyon model sayısı 4 oluyor. Audi Q5 L’de arka koltuktaki yolcular ek olarak 11 cm daha geniş diz mesafesi kazanıyor.

Çin’e özel long versiyon Q5

11 santim daha uzun Q5

Audi normalde 4,66 metre olan Q5 modelini 11 santim daha uzatarak 4.77 metre uzunluğunda, beş kişi ve geniş bir bagaj alanıyla Pekin’de devam eden otomobil fuarında sergiliyor. Model donanım, 2 farklı (190-252 HP) güçte 2.0 TFSI motor ve standart quattro dört tekerlekten çekiş sistemi ile Çinli müşterilerle buluşacak.

Vogue, Lifestyle, Design, Sport ve Sport plus donanım seçenekleri var. Q5 L’nin Vogue temel modeli bile uygun üç bölgeli deluxe otomatik klima ve akıllı telefon arabirimi ne sahip. Lifestyle seçeneğinden itibaren ise üst düzey işletim sistemi MMI navigasyon plus ve tamamen dijital sanal kokpit yer alıyor.

Audi güvenlik sistemleri, tüm donanımlarda standart olacak. Lifestyle serisinden itibaren LED farlar Matrix LED teknolojisi ile alınacak. Panoramik cam tavan da standart olarak yer alacak.

Q5 L, zengin donanımla yola çıkıyor

FAW VW fabrikasında üretiliyor

Audi’nin 2 litrelik motoru 190 HP versiyonda 0-100 km / saat hıza 8,6 saniyede ulaşıyor. 100 km’de aracın ortalama tüketimi ise 6,9 litre. Bu da 164 g / km CO2 emisyon değeri anlamına geliyor. Standart bir 7 ileri S-tronic şanzıman ultra teknolojili gücü quattro’ya aktarıyor. Ayrıca otomobil sürüş karakteri konusunda konfor, dinamik, verimlilik ve bireysel sürüş profilleri arasında seçim alternatifi sunuyor.

Araç long boyutlara uygun olarak 18’den başlayıp 19 ya da 20 inç jant kullanımına göre üretiliyor. Kuzey Çin’de bulunan Changchun FAW-VW ortak fabrikasında üretilen Audi Q5 Long için parçaların bir kısmı Audi’nin San José Chiapa-Meksika’daki fabrikasından geliyor. Fuarda tanıtılan Q5 Long 2018 yazında satılmaya başlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.