Almanya’daki Opel çalışanlarına 2000 avro ikramiye

Opel’in ana şirketi Stellantis, 2022’deki başarılı bir yılın ardından Almanya’daki çalışanlarına 2000 avro ikramiye ödeyecek.

Almanya’daki çalışanlar için 2021 yılında da aynı miktarda bir ikramiye verilmişti. Stellantis geçen yılı 179,6 milyar avroluk rekor satış ve yüzde 26’lık artışla 16,8 milyar euro kârla kapattı. Opel, 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde iki daha az otomobil satılmasına rağmen çalışanlarını tekrar ödüllendirdi.

Opel çalışanlarına 2000 avroluk ikramiye

Opel’in ana şirketi Stellantis’in Almanya’daki yaklaşık 13 bin çalışanı 2000 avro tutarında yıllık ikramiye alacak.

Stellantis, 2022 yılı için küresel çalışan ödemelerini 200 milyon avro artırarak iki milyar avroya yükseltti. Buna kar paylaşımı ve değişken ikramiyeler de dahil.

Opel İnsan Kaynakları Müdürü Ralph Wangemann; “Bu, çalışanlarımız için üst üste dördüncü ödeme ve bir takvim yılı için en yüksek miktar. Kar paylaşımı iş konseyi ile kararlaştırıldı ve Opel’de belirlenen hedefler dikkate alındı” dedi. Wangemann, ödemelerin çalışanların geçtiğimiz yıl gösterdikleri performansın bir takdiri olduğunu da sözlerine ekledi.

Grup CEO’su Carlos Tavares ise “Şirket iyi durumda gidiyorsa, tüm çalışanlar da iyi durumda olur” dedi.

Stellantis ayrıca Çarşamba günü 4,2 milyar avro tutarında temettü ödemesi ve 1,5 milyar avro hacminde bir hisse geri alım programı planladığını duyurdu. Bu ödemeler hissedarlara doğrudan ya da dolaylı olarak fayda sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.