Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Az kullanılması ve daha özenli bakılması nedeniyle; yolda arızalanan lüks otomobillerle karşılaşmak oldukça nadir bir durum. Bu otomobillerin tamirini ve bakımını yapan usta sayısının az olması da anlık arıza hallerinde sürücüyü çıkmaza sokabiliyor.

Almanya’dan 4 milyon değerindeki Ferrari F12 Berlinetta marka ultra lüks otomobiliyle Türkiye’ye gelen Türk sürücü de bu nadir durumdan nasibini almış.

Uzun yolun yolcusu Ferrari, 2 gün boyunca yol geldiğinden mi? Yoksa hava değişimine uğradığından mı bozuldu? Bilemiyoruz. Ancak kesin olan şey Kağıthane’de işlek bir caddede seyrederken yolda kalmış olması.

Ferrari F12 Berlinetta’nın Türk sürücüsü, dün akşam saat 18:00 sularında Seyrantepe’de işlek bir cadde üzerinde seyrettiği esnada aracın aniden stop etmesi sonucu yolda kaldı. Sorunun ne olduğunu anlamayan araç sürücüsü, defalarca aracı çalıştırmaya çalışsa da başarılı olamadı.

4 milyon liralık araca 100 bin liralık akü takviyesi

Aracının aküsünün bittiğini düşünen araç sahibi, çevredeki sürücülerden yardım istedi. 100 bin lira değerindeki bir araç tarafından yapılan akü takviyesinin ardından; direksiyon başına geçen sürücü, aracını yine çalıştıramadı.

Sorun çözülemedi, araç yolda kaldı

Aracında başka bir sorunun olduğu düşünen sürücü, olay yerine birçok farklı tamirci çağırdı. Aracın başına gelen tamirciler de sorunu bulamayınca aracı yol ortasında bırakıp ayrıldı.

Bir diğer problem ise aracın yerinden oynamaması nedeniyle de aracın çekiciye konulamaması.

Biz bu işi yanlış çekici kullanmalarına yoralım, yoksa bir ahtapot çekici veya çatallı çekici, 4 milyon lirayı yolun ortasından kurtarması için yeterli olabilirdi. F12 Berlinetta’nızı sokak ortasında bırakmak isteyeceğinizi zannetmiyoruz…


Ferrari F12 Berlinetta, Almanya’da 200 ve 300 bin Euro arası değişen fiyatlarıyla ikinci el olarak satın alınabiliyor. Türkiye’de ise bu fiyat döviz kuru ve vergi oranları nedeniyle 3-4 milyon liraya yükseliyor.


 

Önceki İçerik90’ların ortasında müslüman mahallesine salyangoz getirenlerin başındayım
Sonraki İçerikBilinmeyen Subaru modelleri; Impreza’nın öncüsü kim?
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz