Anket, otomobilde VW dedi!

 

Türkiye’de 2013’ü otomobil  ve hafif ticari toplam pazarının lideri , binekte ise Renault’nun ardından 2’inci sırada  kapayan Volkswagen (VW) bu yılın ilk 4 ayında yükselişini sürdürüyor.

İlk 4 ayda 22 bin 594 adet satışla otomobilde de liderliği 21 bin 183 oto satan Renault’dan devralan VW, şimdi hem binek hem de toplamda birinci sıraya oturdu. Marka ayrıca  81 ilde 11 bin 564 tüketicinin katılımıyla gerçekleşen anketle Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi 2013 yılı 4. çeyrek sonuçlarına göre  “Binek araç” kategorisinde  lider oldu.

 

İlk 3’ü bırakmayız

 

Yeni Polo’nun İzmir’deki lansmanında konuşan Doğuş Otomotiv Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun satış başarılarını ardında kaliteli ürün ve fiyat dengesi olduğunun altını çizerek, “Bizin öncelikli hedefimiz liderlik değil, müşteri memnuniyeti. Nitekim  müşteri memnuniyeti amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların mükâfatını TMME ödülü ile sağlamlaştırdık. Ekonometrik analiz modeliyle belirlenen memnuniyet endiksinde lider olduk. Satışlarda da hedefimiz  ilk 3’ü bırakmamak” dedi. Avrupa pazarının toparlandığını, araç temininde 2013 kadar rahat olamayacaklarını da söyleyen Uygun  Jetta’nın yıl içinde makyajlanacağını, yeni Passat’ın ise 2015’te devreye gireceğini ifade etti.

 

Vedat Uygun-VW-Genel-Mudur-Yeni Polo-

 

20 binden fazla Polo satacak 

    

Yenilenen Polo’yu Türkiye’de 39.5 ile 61 bin TL arasında satışa sunduklarını kaydeden Uygun 2013’te bu araçtan yaklaşık 22 bin adet sattıklarını, 2014’te ise 20 binin üzerine çıkmayı planladıklarını vurguladı.  İlk kez 1975’te pazara çıkan Polo’nun 40 yıldır tüm dünyada başarılı sonuçlar aldığına dikkat çeken Uygun “Yeni Polo’da tüm motorlar değişti. Araç şimdi  bir üst  segment standartlarına sahip oldu”  dedi.

 

 

Yüzde 20 tasarruflu 

 

Kaza oluşmadan önce devreye giren  sistemler olarak  bilinen “Aktif Güvenlik Sistemleri” ve yeni motorlar Polo’yu sınıfının üstüne  taşıyor.Araçta  Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP) standart sunulurken ilk kez Golf VII’de sunulan  İkincil Çarpma Freni ‘Multi-Collision Brake” sistemi de  öne çıkıyor. Led farların opsiyonel hale geldiği Polo’da motorlar  önceki nesle göre % 20’ye varan  tasarrufu sunuyor.  75 ve 90 BG’lik 1.4 lt dizel motorlardan  90 Bg  olan  230 Nm tork üretirken, 100km’de 3,4 lt. yakıt tüketiyor. 75 Bg’lik Polo  sadece  manuel şanzımanla  (3.1 lt) , 90 Bg’lik araç ise  manuelin yanında 7-ileri DSG ile  sunuluyor.

 

Dosyaları halka açtı

 

Doğuş Otomotiv  devreye aldığı  ‘Volkswagenim’ dijital platformu ile binek VW sahiplerine araçlarının  faturasından, değişenlerine, servis aşamalarından gümrüğe gelmesine kadar her türlü bilgiye ulaşmasını sağlayacak. Kişiye özel  bir sayfa olma özelliği taşıyan “Volkswagenim’’e şimdiye kadar  40 bin kişi üye oldu. Yıl sonuna kadar 180 bin üyeye ulaşması  beklenen platformda araç için özel aksesuarlar da sipariş verilebilecek. Öte yandan VW markası facebook’ta 3 milyonun üzerinde takipçiyle, Türkiye’nin en fazla takipçi sayısına sahip otomobil markası konumunda.

Önceki İçerikBu VW Golf’ün 0-100 km hızlanması sadece 2,3 saniye
Sonraki İçerikDosyaları halka açıyor
OTOAJANDA HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz