Apple’ın otomobili nasıl olacak?

apple otomobili
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Otomobil ve teknoloji dünyasını yakından takip edin ya da etmeyin ‘Apple araba yapacak mı?’ sorusunu çok kez duymuş, hatta sormuş olabilirsiniz. Apple Car için aslında şirket cephesinden çoktan onay çıktı bile. Teknoloji devi Apple, şimdilerde aracını üretecek bir ortak bulmak için çalışıyor. Diğer yandan merak edilen en önemli soru ise şu; Apple otomobili hangi özellikler ile karşımıza çıkacak?

Apple CarPlay nasıl kurulur?

Apple otomobili hangi özellikler ile gelebilir?

Apple Car projesi aslında şirketin uzun zamandır önünde diyebiliriz. Şimdilik tahminler aracın 2024 ya da 2025 yılında görücüye çıkacağı yönünde. Ayrıca bazı tahminler bu tarihin 2023 olabileceğini de söylüyor. Analist Jim Suva‘ya göre, Apple otomobili 2023 yılında tanıtacak ve bu, şirketin otomotiv endüstrisindeki yatırımlarının pazar değerini 3 trilyon dolar eşiğinin ötesine geçirecek.

Apple Car

Bu arada Apple’ın otomotivdeki pazar değeri demişken, Apple hisselerinin de cuma günü hafif bir düşüşle 119,83 dolara gerilediğini ve şirketin piyasaya değerinin 2 trilyon dolar seviyesinde olduğunu belirtelim.

Şimdi biz gelelim Apple otomobili ile ilgili olası özellikler listesine.

Birçok şirket gibi Apple da sık sık patent başvuruları açıyor. Bu başvurular da şirketin ilerleyen dönemlerde bu teknolojileri kullanabileceğine dair bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Suva‘ya göre Apple, otomobilin şarj edilmesi için güneş pillerinden faydalanacak. Ayrıca çocuk güvenliği algılama, ön cama yansıtılan navigasyon sistemi ve eller serbest yemek siparişi gibi günlük hayatı kolaylaştırıcı ileri teknolojiler Apple markalı araba ile karşımıza çıkacak. Ek olarak, araç bakımı için servis merkezlerine otonom sürüş özelliği de araçta kullanılabilir. Ayrıca otomobil, güvenlik endişelerinin olduğu durumlarda aile bireylerine bildirim de gönderebilir.

Apple’ın teknolojilerden hangisini ya da hangilerini otomobilinde kullanacağını ise ilerleyen zamanda göreceğiz.

Önceki İçerik2021 Dacia Spring: Avrupa’da 13 bin avroluk tam elektrikli
Sonraki İçerik1974’ten günümüze Volkswagen Golf tarihi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz