Şirket aracı kullananlar dikkat! Aracınızdan sonra siz de izleniyorsunuz!

Araç takip sistemi denince akla ilk gelen sistemlerden Arvento, yeni bir dönem başlatıyor. Kiralık filo araçlarında filo yöneticisinin araç kadar sürücüyü de takip edecek sistemi devreye girdi. Sistem, şirket aracı kullanan sürücülerin sürüş yeteneklerini geliştirmeyi ve kurallara daha çok uymalarının sağlanmasını da hedefliyor.

Arvento Güvenli ve Ekonomik Sürüş Sistemi adı verilen yeni uygulama şirket araçları ile yapılan trafik kazaları ve bu araçların kötü kullanımından kaynaklanan trafik cezalarının şirketlerin başını ağrıtmasını ortadan kaldırmak istiyor.

Sistem, şirketlere sahadaki araçlarının trafikteki davranışlarını sürücü, il ve bölge bazında analiz ederek güvenli ve ekonomik araç kullanımı profillerini oluşturmalarını sağlayan özel bir uygulama sunuyor.

Sistem sayesinde sürücülerin hız yapmasının önlenmesi, trafikteki güvenliklerinin arttırılması, trafik cezalarının azaltılması, kötü araç kullanımı kaynaklı araç giderlerinin düşürülmesi ve böylece hem sürücü hem de şirket bazında daha güvenli ve ekonomik sürüş alışkanlıklarının kazandırılması hedefleniyor.

Her sürücü için ayrı dosya oluşturulabiliyor

Araçlardan toplanan hız, devir, ani hızlanma, ani yavaşlama ve rölanti bilgileri sayesinde sistem üzerinden her bir sürücü için ayrı bir profil oluşturulabiliyor.

Bu sayede sürücülerin performansı puanlama sistemiyle değerlendirilebilecek. Öncelikle sürücünün, sonrasında bulunduğu ekibin, görev yaptığı ilin ve toplamda şirket genelinin ekonomik ve güvenli sürüş ortalaması bilgisine ulaşılabiliyor.

Uygulamayla sürücülere puan verilecek

Güvenli ve Ekonomik Sürüş Sistemi’nde sadece şirket yöneticilerinin değil şirket çalışanlarının da aktif olarak sisteme katılması sağlanıyor. “Arvento Drive” uygulaması sayesinde sürücüler de bireysel puanlarını, grup puan ortalamalarını ve şirket ortalamasında nerede bulunduklarını mobil uygulama üzerinden takip edebiliyorlar.

Arvento Güvenli ve Ekonomik Sürüş Sistemi güvenli ve ekonomik araç kullanımını teşvik ediyor. Şirket verimliliğinin artması ve trafik kazalarının azalmasına katkıda bulunurken yüksek puan alan sürücülerin belirlenerek ödüllendirilmesine de imkan sağlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.