Aslan şimdi kükremeye başladı

Peugeot, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni 508 ve Rifter modellerinin dünya tanıtımını gerçekleştiriyor. Ayrıca 5 metrelik dev bir ‘Aslan’ heykelini yeni marka elçisi olarak dünyaya lanse ediyor.

Peugeot markası, 1810 yılının başlarında çelik üzerinde çalışan ve onu dönüştüren, vizyon sahibi insanlar tarafından kuruldu. Aslan logosu ilk olarak 1858 yılında yaratıldı ve 160 yıldır markayı sırtında taşıyor.

Logo, marka tarafından üretilen Peugeot testere bıçaklarının üç özelliğini simgeliyor: esneklik, dişlerin kuvveti ve kesme hızı. Ok ise hız kavramını temsil ediyor.

Peugeot 2 milyonu aştı

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato, 2017 yılınını kendileri açısından muhteşem bir yıl olduğunu belirterek, “Her şeyden önce 2 milyon adetle rekor kırdık. Daha önce 2020 yılına kadar satışlarımızın yüzde 50’sinin Avrupa dışı olacağını açıklamıştık.

Bu hedef doğrultusunda 2017 yılında satışlarımızın yüzde 45’i Avrupa dışı olarak gerçekleşti. 600.000 adetle SUV ürün gamımız da rekor kırdı. Satışlarımızın yüzde 70’ini Allure ve üstü donanım paketleri oluştururken ticari araç ürün gamımız yüzde 7 pay ile tarihi bir rekor kırdı.” dedi.

Yeni 508, eskinin yenisi değil!

Peugeot tasarım dilini dinamizm yönünde daha da geliştirmeye devam ediyor. Cenevre’de dünya tanıtımını yaptığı Yeni 508 modeli markanın en güncel tasarım dilinin gitmiş olduğu yönü ortaya koyuyor.

Peugeot’nun gelecekteki tasarım dilini değerlendiren Imparato: “EXALT tasarımı heyecan uyandıran detaylarıyla Peugeot’nun sedan yaklaşımını daha da ileriye taşımıştı.

Büyük hacimli sedan modellere olan tutkumuzu daha da yukarılara taşımak içinEXALT ve INSTINCT konseptlerinden esinlenerek tamamen yeni bir sedan kavramı yarattık” şeklinde konuştu ve ekledi: “Peugeot sedan kavramını yeniden keşfediyor. Yeni Peugeot 508, Peugeot 508’in yerini almıyor! Yeni Peugeot 508 her şeyi değiştiriyor!Yeni Peugeot 508; radikal tasarımı, yol tutuşu, yeni motorları, teknolojik donanımı ve özellikle kalitesiyle çıtayı yükseltiyor.”

Yeni Peugeot i-Cockpit® ve bu sınıfta benzersiz olan Gece Görüş Sistemi de dahil yeni nesil gelişmiş sürüş destek sistemleri kalite algısı ve sürüş keyfi kadar sürüş güvenliğine de verilen önemi gözler önüne sererken, yeni 8 kademeli tam otomatik şanzımanla donatılan yüksek verimlilik seviyesine sahip motorlar Peugeot’nun çevreci yaklaşımını gösteriyor.

Patikaları keşfetmek isteyenlere Rifter

Sınıfında benzersiz olan Peugeot i-Cockpit® ile donatılan Peugeot , tamamen yeni bir platform üzerine inşa edildi. Peugeot Rifter’in çok yönlü kullanım özelliklerinin altını çizen Imparato: “Yeni Peugeot Rifter sahip olduğu üstün niteliklerle gerek şehir içinde, gerek şehirlerarası yolculuklarda ve gerekse küçük haftasonu keşiflerinde de ideal yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. Yeni Rifter aynı zamanda SUV sınıfına özgü: yerden yüksek yapı, büyük tekerlekler ve ilave kaplamaların sağladığı koruma unsurları gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor.” dedi.

Bünyesinde barındırdığı özelliklerle çok amaçlı bir kullanım sunan Yeni Peugeot Rifter şehir içi ve şehir dışı yolculuklar dışında asfalt dışı yollardaki patikalarda da üstün bir sürüş güvenliği sunuyor. Advanced Grip Control ve Dangel ile birlikte geliştirilen dört tekerlekten çekiş sistemi patikalardaki keşifleri kolaylaştırıyor.

Patikanın da ötesine gitmek üzere geliştirilen Peugeot Rifter 4×4 Concept, tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm arttırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Tavana monte edilen özel çadır keşiflerin yarıda kalmasını önlerken maceraları daha da ileriye götürmek üzere elektrikli bisiklet devreye giriyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.