Astra Opel Astra G: 25’lik delikanlı

Opel Astra G, tam 25 yıl önce yollara çıktmıştı. 1998 ilkbaharında ikinci jenerasyon Astra G adıyla yollara çıktığında; DSA şasi, ESP, H7 farlar ve galvaniz gövdesiyle büyük sükse yapmıştı. Astra OPC, Astra V8 Coupé ve Astra OPC X-treme versiyonlarıyla 2000’li yıllara gelişerek yol aldı. Günümüzde ise yeni nesil, şarj edilebilir hibrit ve batarya elektrikli versiyonlarıyla hayatını devam ettiriyor.

Opel, 1991 yılında Astra F’yi Opel Kadett’in varisi olarak tanıttı. 1998 yılında lanse edilen takipçisi, Astra’nın uzun ömürlü olacağını da gösteriyordu.

Opel Astra G

Opel Astra G birçok yenilikle yollara çıktı. Tamamen galvanizli gövdeye sahip ilk Opel modeli oldu. Ayrıca şeffaf H7 farların yüzde 30 daha yüksek aydınlatma performansı ile yeni geliştirilen DSA (Dynamic Safety Action) şasi teknolojisiyle aktif sürüş güvenliği desteklendi.

Astra OPC çok sevilirken, Astra V8 Coupé ise Alman Touring Car Masters dışında 24 saat Nürburgring gibi yarışlarda da mücadele etti.

 

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi Türkiye’de satışa çıktı

Önceki İçerikMAN Otobüs’ün kaptan koltuğu Barbaros’a emanet
Sonraki İçerikYeni Toyota Corolla Hibrit 2023 sürüş izlenimi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz