Bu otomobili 999 kişi alabilecek

Yeni Audi modelleri arasına sınırlı üretim 2019 model TT katılıyor. Daha keskin, daha güçlü ve daha iyi donanımlı yeni Audi TT satışa çıkıyor.
İlk nesil TT serisinden 20 yıl sonra, kompakt spor otomobil daha güçlü motorlara ve daha geniş bir standart ekipman yelpazesine sahip. Sınırlı sayıda TT 20. yıl modeli Audi’nin başarı öyküsüne gönderme yapıyor.
Audi TT 20. yıl modeli 999 otomobille sınırlı olacak. 1995 yılında Tokyo Motor Show’da prömiyeri yapılan TTS Roadster konsept çalışmasından esinlenen model ilk olarak 1998 yılında yola çıkmıştı.
Otomobilin iç mekanında koltuklar, kapı panelleri ve orta konsolda mokasen kahverengisi Nappa deri öne çıkıyor. Direksiyon simidindeki TT 20. yıl amblemi, vites topuzunda bulunan bir amblem dikkat çekiyor.
Parlak metal gri renkli 19 inç alüminyum jantlar, özel tasarlanmış egzoz çıkışları, Matrix OLED arka farlar ve marşpiyellerde bulunan Audi halkaları dış tasarımda etkili ayrıntılar.
TT 20. yıl modeli Coupé ve Roadster olarak iki ayrı versiyonla yola çıkıyor.
Audi TT sürüş keyfi ile eşanlamlı modellerden biri oldu. Audi üçüncü nesil TT ile sportif karakteri yeniden canlandırıyor.
Audi TT’de 40 TFSI motor 145 kW (197 hp) güç ile 100 km’de kombine 6,3 – 6,0 litre yakıt tüketimi sağlıyor.
45 TFSI’da ise 180 kW (245 bg) güç 100 km’de 7,3 – 6,4 litre yakıt tüketimine yol açıyor. Her iki motor da seleflerinden daha fazla güç sağlıyor.
Yeni ileri S tronic şanzıman düşük viteslerde daha iyi sürüş dinamikleri elde etmeye imkan tanıyor. TT 40 TFSI Coupé 0’dan 100 km / saat hıza 6.6 saniyede ulaşırken TT 45 TDI 5,9 saniyede ulaşabiliyor.
Audi, daha iyi çekiş ve sürüş dinamikleri için quattro dört tekerden çekiş seçeneği de sunuyor.
Yeni TT’nin dış tasarımı artık daha ilerici ve daha keskin. Singleframe radyatör ızgarası yekpare ve aracın yol tutuşunu vurgulayan büyük yan hava girişleri var.
Arkada, yatay çizgiler kompakt spor otomobilin genişliğinin altını çiziyor. Bir seçenek olarak Audi, farları dinamik dönüş sinyalleri de dahil olmak üzere LED veya Matrix LED teknolojisine sağlayabiliyor.
İsteğe bağlı S line paketi, Audi TT’nin sportif karakterini ön, yan eşikler ve arkadaki çarpıcı detaylarla öne çıkarıyor. S spor koltuklar S line spor paketi ve 10 milimetre alçaltılmış gövde ile tamamlanıyor.
Audi TT üç yeni renkle geliyor. kozmos mavisi, nabız turuncusu ve turbo mavisi. Sürücü odaklı iç mekanda, hava menfezlerinin iç halkaları gibi özel yerler, saten turuncu ve turbo mavisi ile öne çıkıyor.
Yeni Audi TT’nin baz versiyonu bile Audi sürüş dinamiği sistemi ile donatılmış. Sürücü, tüm bilgi ve ses kontrol işlevlerini çok işlevli direksiyon simidi üzerinden kontrol edebiliyor.
Ekranlar, sürücünün iki farklı görünüm arasında seçim yapabileceği Audi sanal kokpitte görünüyor. Tüm versiyonlarda, akıllı telefonlar gibi cihazlar ışıklı bir USB soketi ve Bluetooth ile bağlanabiliyor.
TT Coupé’nin Almanya fiyatları 35.900 Euro, TT Roadster’ın 38.300 Euro, 45 TFSI quattro TT 20. yıl modeli ise 51.740 Euro’dan başlıyor. TT müşterilere 2019’un ilk çeyreğinde teslim edilecek.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.