Airbus ile anlaştı, Audi “drone” takıp , havada gidecek

Dünya otomobil devlerinin teknolojik ataklarının ardı arkası gelmiyor. Premium otomobil üreticisi Audi, son  çalışmalarından birini Pop, Up Next adıyla ortaya çıkardı. Hem karada hem havada gidebilen bir araç olduğu belirtilen yeni Audi, bu alanda bugüne kadarki çalışmalardan farklı olarak ilk kez büyük bir markanın elinden çıktığını gösteriyor.

İster karadan, ister havadan: Pop. Up Next konsept

Audi, Italdesign ve Airbus ortak çalışmasıyla geliştirilen konsept araç Pop. Up Next, elektrikli motorlu ile hem karada hem havada otonom olarak gidebiliyor.
Aracın ultra hafif iki kişilik yolcu kabini istendiğinde bir uçuş modülüne eklenebiliyor ve bu sayede havadan ulaşım da sağlayabiliyor
Gelecekte bu araç sayesinde şehirlerde yaşayan insanlar gitmek istedikleri yere karayolundan veya havadan ulaşım sağlarken trafik sorununu da aşmış olacaklar. Tabii havayolunda işler karışmazsa.

Pop. Up Next adlı konsept aracın ilk göze çarpan iç mekan özelliği insanla makine arasında iletişimi sağlayan, ses ve yüz tanıma, göz takip ve dokunmatik özelliklere sahip 49 inç’lik ekran.
Audi, projeye batarya teknolojisi ve otomasyon konusunda teknik bilgi desteği sağlayacak.
Proje hakkında hakkında konuşan Italdesign Başkanı ve Audi Satınalmadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bernd Martens, “Konu şehirler için geliştirilen farklı mobilite konseptleri ve insanların çeşitli ihtiyaçları olunca, yaratıcılık önemli bir rol oynuyor. Italdesign, inovatif teknolojiler ve radikal prototipler geliştiren bir kuluçka merkezi. Pop.Up Next, gelecekte şehir yaşantımızı kökünden değiştirebilecek potansiyele sahip güçlü bir vizyon.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.