Audi’den 222 adetlik özel R8 serisi: R8 V10 Decennium

Audi, emisyon ile nasıl başedeceği belli olmayan V10 motorunun 10’uncu yılına özel yeni bir seri tasarladığını duyurdu.

Sadece 222 adet üretilecek Audi R8 V10 Decennium, otomobilin motor sporlarındaki 10 yıllık geçmişini de ifade etmek istiyor.

Latincede “10 yıl” anlamına gelen Decennium, mat bronz ve siyah renklerin öne çıktığı çok farklı çizgilere sahip. Audi R8 V10 Decennium’um farkı ilk bakışta kendisini belli ediyor.

Coupe gövdeyle ortaya çıkan otomobil, Daytona Grisi mat rengi, 20 inç jantları, ön spoiler, yan eşikler ve difüzorde kullanılan parlak siyah renk ile kendini hemen belli ediyor.

Mat bronz renkteki 5.2 litre FSI motorun emme manifoldu da otomobilin agresif görünümüne katkıda bulunuyor.

Decennium’un yan aynaları ve yan tasarımı karbon fiberden. Audi logosu da bu otomobil için özel tasarlandı. Audi R8 V10 Decennium, grinin yanında, mavi, siyah ve gümüş dış renk seçenekleriyle de alınabilecek. Audi R8 V10 Decennium’un içinde karbon fiber eklemeler bulunuyor. Kabinde siyah renk hakim.

Özel sportif dikişli spor koltuklar, özel direksiyonu ve orta bölüm kol dayaması ve ön konsoldaki “Decennium” logosu kabinin kendine özgü duruşunu ve üst düzey sportif algısını tamamlıyor.

Otomobilin kapılarında bulunan aydınlatma sistemi, Decennium logosunu ve otomobilin kısıtlı sayıda seri üretim numarasını zemine yansıtıyor. Diğer R8’lerde olduğu gibi bu otomobilde de Audi sanal kokpit ve MMI Navigation Plus standart pakette.

R8 V10 Decennium’un kalbinde yer alan 5,2 FSI motor, 620 HP güce ve 580 Nm torka sahip. 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 3,1 saniyede çıkan otomobilin azami hızı ise 331 kilometre.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.