Audi’nin geleceği

Audi’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği konsept aracı Prologue Avant, geleceğe bir bakış anlamına geliyor:

Kasım 2014’te düzenlenen Los Angeles Otomobil Fuarı’nda, gelecekteki tasarım dili hakkında ipuçları veren Audi, bu konseptin bir başka versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergiliyor.

Audi Prologue Avant’ın uzunluğu 5.11 metre, genişliği ise 1.97 metre. Bu beş kapılı otomobil, öncü gövde konseptiyle net bir şekilde lüks sınıfta konumlanıyor. Sürücü ve sayıları üçe kadar çıkabilen yolcular lüks ortamda, ileri teknoloji ürünü bilgi ve eğlence mimarisi ve bağlantı teknolojisi sayesinde dijital bağlantıdan yararlanabiliyorlar. Lüks iç mekanda koyu renk tonların kullanıldığı konsept model burada da yeni bir deneyim sunuyor. Gösterge tablosunun uyumlu ön kısmı üç dokunmatik ekrandan oluşuyor.

Ayrıca, sürücü ve yolcular, organik LED’lerden yapılmış iki adet OLED-ekran üzerinden dijital iletişim kurabiliyorlar. Arkada yer alan son derece ince ve ayrılabilir OLED ekranlar Audi Q7’de bulunan Audi tabletin bir versiyonu olarak, yolculara ihtiyaçlarına uygun bilgi ve eğlence imkanı sunuyor. Audi Prologue Avant’ta kullanılan teknoloji, seri üretime yaklaşmış durumda.

Audi Q7 e-tron quattro’daki plug-in hibrit teknolojisi bu araçta da kullanılıyor ve daha da yüksek performansa ulaşıyor. 3.0 TDI motor ile elektrik motorunun kombine olarak sağladığı 335 kW sistem gücü otomobilin sıfırdan saatte 100 km hıza 5.1 saniyede yükselmesini sağlıyor.

Tamamen elektrikli sürüşte menzil 54 kilometre. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.