Autoshowa geldiler 527 bin euroluk Bond’un aracından aldılar

İstanbul Autoshow tüm hızıyla sürüyor. Birbirinden güzel otomobiller, hafta sonundaki güzel havaya rağmen otomobil severlerin ilgisini çekti. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla çocuğuyla fuarı dolduran otomobil meraklıların bir kısmı satın almayı planladıkları otomobilleri incelediler, karar anına yaklaştılar, bir kısmı da rüya otomobillere dokundular.

Fuarın pek çok “EN”i oldu.

Bunlardan biri de Fuarın En Pahalı Otomobiliydi.

İşte o otomobilin arkasındaki öykü…

Fuarın en pahalı otomobili bir yıl aradan sonra Türkiye’ye geri dönüş yapan Aston Martin standındaydı.

Sadece 100 adet üretilecek olup, bunların da şimdiden satıldığı Aston Martin Lagonda 2.900.000 (iki milyon dokuz yüz bin) euroluk etiketiyle Uluslararası İstanbul Autoshow 2015’in en pahalı otomobili olarak fuarda yerini aldı.

Lagonda, Dubai’deki bir showdan İstanbul’a geldi ve oradaki etiketi 1 milyon euro idi.

Autoshow’da sergilenmek amacıyla geçici ithalatı yapılan beyaz Lagonda, sade ama aristokrat görünümüyle siyah tuvaletli bir Rus mankenle podyuma çıkarken, bu 8.5 milyon liraya yakın etikete sahip otomobilin kokpitinde Türk firması Mata Otomotiv’in imzası vardı.

İhracatın gizli kahramanlarından Mata’nın imzası Rapid gibi markanın diğer modellerinde de yer alıyor.

Karbon ve ahşaptan otomobil iç malzemesi üreten şirketin en önemli müşterilerinden biri Aston Martin’di.

Amerikan Tesla, Range Rover, Corvette gibi markaların enüst modelleri için de tamamen el üretimi özel malzemeli iç mekan kaplamaları üreten şirketin üretim tesisleri Tuzla’da.

Şirket, lüks otomobil markalarının iç mekanlarında kullanılan gerçek ahşap ve otomotivdeki en pahalı aksamlardan olan karbon fiber kompozit malzemeleri üretiyor.

Mata Otomotivin’in üretiminin uzun yıllar için “kapatıldığını” söyleyen Otomotiv İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu, “Dünyanın en gelişmiş, en lüks otomobillerinde Türkiye’den imza var” bilgisini verdi.

İKİ RAPİD SATILDI

Aston Martin’i Türkiye’ye yeniden getiren D@D Otomotiv, ilk kez katıldığı İstanbul Autoshow’da iki adet Rapid S satış bağlantısı yaptı.

Her biri 525.710 Euro olan Rapid S modelinin fuarda da sergilenen beyaz renklisi, 1 Haziran’da yeni sahibine teslim edilecek.

İkinci Rapid ise siyah renkli ve ithalatı gerçekleştikten sonra sahibini bulacak.

Aston Martin Türkiye’ye yeniden gelmişti !

Aston Martin’in en pahalı otomobili olan Lagonda’nın yanı sıra en ekonomik otomobili ise Vantage N430 ve fiyatı 343 bin Euro.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.