Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Avrasya Tüneli’nde doğan ilk bebek!

Avrasya Tüneli bu kez ilginç bir haber ile gündeme geldi. Seda Giray ve Deniz Giray çifti, doğum için hastaneye gitmek için yola çıkmıştı ancak bebek, sabırsızdı. 2015 yılında evlenen çift, Avrasya Tüneli’nde yapılan doğum sonrası tünelden üç kişi çıktı.

Kocaeli Hyundai fabrikasında eylem!

Avrasya Tüneli’nde doğum

Seda Giray‘ın sabah erken saatlerde doğum sancıları başlayınca çift, doktorlarının görev yaptığı Bahçelievler’deki hastaneye gitmek için yola koyuldular. Emniyet şeridinden polisin yardımıyla Avrasya Tüneli’ne vardıklarında ise sancılar sıklaşmaya başladı.

Çift tünelden çıkar çıkmaz hastanenin yolunu tuttu ve bebek hemşiresi, arabaya binerek kordonu kesti. Bebeğin isminin Devin Ege olduğu açıklandı. Devin Ege, Avrasya Tüneli’nde doğan ilk bebek olarak da kayıtlara geçti.

Anne Giray, “Sanırım Avrasya Tüneli’nde ilk doğan bebek oldu oğlumuz. Bizim için şaşkınlık, mutluluk, heyecan o sırada hepsi bir aradaydı. Ne yapacağımızı bilemedik tabii ilk önce. İhtimal verdiğimiz bir şey değildi, hastaneye yetişmeye çalışıyorduk. Sonra bir baktık ki gerçekten oğlumuz beklemeyecek. Ve doğumu arabada gerçekleştirmek zorunda kaldık. Eşim de sağ olsun bizi yetiştirmek için elinden geleni yaptı ama oğlum beklemedi, ben de ona ebelik yaptım” diye konuştu.

Haber Global’in haberine göre, Kartal’da yaşadıklarını ve doktorlarının bulunduğu Bahçelievler’deki hastaneye biran önce yetişmek için yola çıktıklarını anlatan Giray, şunları söyledi:

“Doğuracağımı anlayınca kendimce pozisyon aldım arabanın ön koltuğunda. Baktım ki bebek geliyor. Nasıl olsa kadınlar eskiden de bu şekilde doğuruyordu, aklıma onlar geldi. Kafası gelince artık devamını almak durumunda kaldım. Kafası çıkınca, kafasını tuttum ve kucağıma yatırdım. Çok da sakin bir şekilde doğdu oğlum sağ olsun Avrasya Tüneli’ne girdiğimde hamileydim. Çıktığımda artık oğlumuz kucağımızdaydı. Doğmuştu. Bizim için gerçekten unutulmaz bir an. Biz şanslıyız, bebeğimizi babamızın da gayretiyle sağlıkla kucağımıza aldık.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.