Avrupa’ya özel yeni model

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

 

1920'lerde ve 1930'larda Avrupa genelinde birçok yere seyahat ederek yarışlara katılan, 'Bentley Boy' lakaplı efsanevi pilot Tim Birkin'den esinlenilen bu yeni model en özgün haliyle İngiliz lüks otomobil konseptinde son noktayı temsil ediyor.

Numaralı kapı eşiği çıtaları, orijinal Mulsanne konsept otomobilin jantlarından esinlenilen 21 inç jant tasarımı, koltuk başlıklarına nakışlı ve arka koltuk ahşap piknik masalarına yerleştirilmiş 3B 'Flying B' logosu otomobilin tasarımında dikkat çekici öğeler olarak karşımıza çıkıyor. Üç renk seçeneğiyle satışa çıkacak olan Birkin Mulsanne Limited Edition’da her üç versiyonda da her biri el yapımı, ayrı ayrı numaralandırılmış otomobillerin içine yerleştirilen ve kişiselleştirilmiş birer bagaj seti de bulunuyor.

Birkin, 1920'lerde Bentley'de grev yapan 4.5 litrelik motordan elde edilen 130 beygirgücünün artırması gerektiğini gördü ve bu otomobile bir süpercharger takarak otomobilin gücünü 242 beygirgücüne yükseltilmesini sağlamıştı.

Önceki İçerikYola çıkalı 20 yıl oldu
Sonraki İçerikJeep, kuru sabitledi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz