Maliye Bakanı Nebati açıkladı: Otomobilde ÖTV indirimi yok

BloombergHT ve HabertürkTV kanallarının ortak yayınında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; otomobilde ÖTV indirimi ile ilgili soruya verdiği yanıtla; konuya son noktayı koydu: “ÖTV İndirimi yok”!

Otomotivde kademeli ÖTV indirimi planı Hükümete sunuldu

3 Ocak salı günü itibariyle belli olan aralık ayı enflasyonu emekli ve memur maaşlarının ne kadar artacağına işaret etti. Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu artışın yüzde 25’e çıkarıldığını ilan etti.

Hazine Bakanı ÖTV sorusunu net cevapladı

2023 yılının ilk ekonomi gündemini oluşturan rakamların örtüsünün açıldığı salı günü, Hazine Bakanı Nebati de ekonomi ile ilgili soruları cevapladı.

Otomobilde ÖTV indirimi bekleniyor. Böyle bir şey yapacak mısınız sorusuna ise şu cevabı verdi:

“ÖTV indirimi yok. Bana telefon ediyorlar, “ÖTV indirimi yapacak mısınız’ diye. Ben de siz otomobil bulabiliyor musunuz alacak” diyorum. Yok dediklerinde de bulamadığınız otomobilin ÖTV’sinden bize ne diyorum. Otomobil şirketleri otomobilleri yığıp, ancak onları satamadıkları zaman ÖTV indirimi için gelinsin. Şu anda gelen satılıyor.” dedi.

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği, kasım ayı sonunda Hükümete 10 yıl içinde otomobilde ÖTV’nin sıfırlanması projesini vermişti. ODMD, 4 Ocak akşamı, 2022 yılı genel sonuçlarını açıklayacağı Gladyatörler Ödül Töreni’ni düzeleyecek.

Önceki İçerikDrift ustası Ken Block snowmobile kazasında hayatını kaybetti
Sonraki İçerikCES 2023: Yeni sedan model VW I.D. 7 sahneye ilk kez çıkıyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz