Başrolde Kadjar var

22 Mayıs’ta kapılarını açan İstanbul Autoshow’daki 1488 metrekarelik Renault standında Clio, Clio Sport Tourer, Megane HB, Captur, Fluence, Clio ve Megane R.S., Twizy ve Zoe’nin yanı sıra “asıl rol”, yeni Kadjar’a düşecek. Haziran ayında Türkiye pazarında satışına başlanacak, Renault’nun Nissan ile birlikte geliştirdiği yeni C-crossover modeli Kadjar, Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow 2015’te tanıtılacak.

Renault’nun Türkiye binek otomobil liderliğine ivme kazandıracak.

Nissan’ın da katkılarıyla ve Renault’nun tasarım diliyle yaratılan Kadjar, Fransız üretici için farklı anlamlar taşıyor. Markanın bu sınıftaki ilk modeli olan Kadjar, aynı zamanda Çin’de üretilen ilk Renault olacak. Konfor ve fonksiyonelliğin ön plana alındığı bir iç mekana sahip olan Kadjar, aynı zamanda teknolojik yenilikleri de bünyesinde barındırıyor. Kadjar’daki kişiselleştirilebilen ve internete bağlantı imkanı veren “Renault R-Link 2” multimedya sistemi, tablet bilgisayarlar gibi kolay kullanılabiliyor.

Bununla birlikte Kadjar’da, kendi kendine park etmeye yarayan “Eller Serbest Park Sistemi”, öndeki araca çarpma riskinde frenleri otomatik devreye sokan “Aktif Acil Fren Destek Sistemi” (AEBS), park manevralarında sürücüyü uyaran “360 derece park desteği” gibi marka için ilk sayılabilecek unsurlar da bulunuyor.

Önden çekişli (4×2) ve 4×4 versiyonlarıyla satışa sunulacak Kadjar’da, iki dizelin (110 ve 130 beygir) yanı sıra bir de turbo beslemeli (TCe 130) benzinli motor seçeneği yer alacak. 110 beygirlik dizel ve benzinli motorlarda EDC çift kavramalı otomatik vites kutusu seçeneği de bulunacak. Araç, Türkiye pazarında “Touch” ve “Icon” donanım paketleriyle satılacak.

AUTOSHOWDA RENAULT

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.