Bentley’in sportif mirası

VW-Golf-GTI

İngiliz lüksü Bentley’in amiral gemisi Mulsanne, İstanbul Autoshow’da göz kamaştırıyor. Mulsanne; Bentley’e geliştirilmiş performans, iç mekan lüksü ve araç üretim becerileri katarak, markanın amiral gemisini temsil ediyor. Mulsanne adı, Bentley’in sportif mirası ile birlikte güç ve hız tutkusunun altını çiziyor. Adını uzun Le Mans 24 yarışlarındaki ünlü Mulsanne virajından alan araç, Bentley’in sportif mirasına sahip olarak, çift turboşarjlı V8 motoru ve 6750 cc motor hacmiyle markanın güç ve hız tutkusunu gözler önüne seriyor. Mulsanne’da bulunan V8 ikiz turboşarjlı motor, 505 beygir güç ortaya çıkarırken, 1.020 Nm tork öne çıkıyor. Geniş motor kaputu, kaslı kemerleri ve ön kanatlardan arkaya doğru zarif bir şekilde akan, keskince biçimlendirilmiş çizgileri güç ve hareket duygusu taşıyor. Mulsanne’in tasarımı; sportiflik, el işçiliği ve sağlamlığın kombinasyonu.

Mulsanne; 1950’li yıllarda üretilen Bentley S-Type modelini hatırlatacak biçimde, Bentley’in geleneksel matris ızgarasının hakim olduğu çarpıcı bir ön cephe tasarımına ve çevresinde iki adet daha küçük ışık kümesi bulunan ve krom çerçeveli, klasik yuvarlak iç ön farlara sahipti.

Önceki İçerikCenevre’den İstanbul’a
Sonraki İçerikBursa için bir açıklama da OSD’den
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz