Benzin istasyonlarında promosyon dönemi geri dönüyor

Akaryakıt istasyonları son ödenmede hep fiyat artışı veya inişi için gündeme geldi. Bu defa öyle değil. Benzin istasyonlarında bir süredir uygulanan hediye / promosyon yasaklaması gevşetiliyor. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’nun (EPDK) daha önce ürün odaklı rekabeti artırmak için başlattığı istasyonlarda promosyon yasağı kısmen de olsa sona eriyor. Benzin, mazot veya LPG alımıyla ilgisi olmayan konularda promosyon yapılabilecek. Örneğin motor yağı değişim, lastik bakımı gibi istasyonun yan işlerinde ücretsiz hediyeler söz konusu olabilecek.

Sektörde mevcut durumda yaşanan karışıklıkların ve aksaklıkların önüne geçmeyi hedefleyen EPDK; aldığı yeni kararla, ayni promosyonların düzenlenmesine ilişkin mevcut yapıyı korudu.

Eskiden verilen ve yasaklanan gölgelik, şemsiye, seramik bardak, oyuncak gibi hediyelerin verilmesine yönelik sınırlama devam edecek. Daha önce belirsizliğe neden olan, araçlarda bulunabilecek temel ihtiyaçların akaryakıt veya LPG otogaz alımından bağımsız şekilde tüketicilere hediye edilmesine ise devam edilebilecek.

Buna göre sürücü yakıt istasyonuna geldiğinde kağıt mendil, araç kokusu, toz bezi hediye edilebilecek.

Akaryakıt ve LPG istasyonlarında sunulan oto yıkama, yağ değişimi, lastik değişimi gibi hizmetler tüketicilere ücretsiz veya indirimli olarak sunulabilecek ve bu kapsamda kampanya düzenlenebilecek.

Volkswagen’e Almanya’da 470 bin şikayetçili toplu dava

Lexus LC 500 : Bu otomobili iki kişi alabilecek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.