Bir anda yanmaya başlayan elektrikli Bolt için GM ile LG yeni nesil pil üretecek

Bir anda patlayarak, alevler içinde kalana kadar ekonomik elektrikli otomobil olarak dikkat çeken Chevrolet Bolt; on dönemdeki kötü imajını tersine çevirmeye çalışıyor. Elektrikli araç dünyasının ilk büyük fiyaskosuyla karşılaşan General Motors (GM) çatısı altındaki Chevrolet, Bolt EV modelinin pil üretimine yeniden başladı.

2017 yılından bu yana yaklaşık 80 bin adet üretilen Bolt EV’nin Ağustos ayında yaşadığı; pil kaynaklı yangın riski nedeniyle yapılan geri çağırma; GM’e 1 milyar dolara patladı. Aynı zamanda, çok sayıda uyarı yayınlandı ve pil paketlerinin imalatı da durduruldu.

1 aylık süreç sonrasında; LG pil hücresi ve paketlenmiş modül üretimi; yeniden başladı. Artık üretim süreci güncellendi ve yangın güvenliğinin teşhisini de içeren yepyeni bir yazılımla ilerleniyor.

Elektrikli-araçlarda-geri-çağırma-Bold ile-devam ediyor-

Michigan’daki LG pil fabrikaları yeni nesil pil üretimine başladı. Yeni yedek pil modüllerinin Ekim ayının ortasından itibaren bayilere gönderilmeye başlanacağı belirtiliyor.

LG ve GM, anormalliklerin daha büyük bir sorun haline gelmeden önce tespit edilmesini sağlayacak teşhis yazılımını da sisteme dahil etti. Yeni piller 8 yıl/100.000 mil sınırlı garanti ile gelecek ve Bolt EV sahipleri iki ay içinde bir yazılım güncellemesi alacak.

GM Global Ürün Geliştirme, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Doug Parks; “Bu geri çağırmaya yönelik çözümler geliştirmek için çalışırken sahiplerin ve bayilerin sabrı için minnettarız. Pil modülü üretimine devam etmek ilk adım ve ek pil kaynağı elde etmek için LG ile sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yeni bir gelişmiş teşhis yazılımının müşterilerimize daha fazla kolaylık sağlayacağı konusunda iyimseriz” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.