Bir araba satıcısı ömründe kaç oto satabilir?

Otomobil satış temsilcilerinin itibarı hakkında bu aralar bir araştırma yapılsa, İngiliz Paunduyla aynı seviyede çıkabilirler. Ama bunun için Joe Girard veya o tarz bir satıcı olmak gerekiyor.

Bu isim pek tanıdık değil. Ama Girard bir yılda en fazla otomobil satan isim olarak Guinness Rekoru’nu kırarak, Rekorlar Kitabına girmeyi başarmış bir isim.

 Detroit Haber Ajansı’na göre Girard, neredeyse 1973 yılında 1.425 adet araç sattı.

Girard yıllarca bu rekoru elinde tuttu ve hatta onu geçtiğini iddia eden başka bir satıcıyı dava bile etti. Autonews Ali Reda isimli bir satıcının 2017 yılında 1.582 adet araç sattığını iddia ettiğini yazdı. Sonunda anlaşmazlık çözüldü ve Guinness World Records bu kategoriyi emekli etmeye karar verdi.

Bir oto satıcısı ömründe kaç araba satabilir?

Girard, 1963-1978 yılları arasında toplam 13.000 araç sattı. Otomobil sektöründen ayrıldıktan sonra, ilham verici bir konuşmacı oldu. Ve satış yapmanın incelikleri üzerine bir çok kitap yazdı.

Automotive News, Girard’ın başarısının arkasında satış sonrası hizmetlerinde puan kazandırarak gerçekleştiğini yazıyor. 

Ne yazık ki, Girard geçenlerde Amerika’da Michigan’daki Grosse Pointe Shores’taki evinde düştükten sonra travmatik bir beyin hasarı geçirdi. İki gün sonra da 28 Şubat’ta 90 yaşında öldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.