Bir Çinli daha üretim bakıyor

Cinli Sinotruk yatirim icin geliyor EKonomi Bakanligi cagirdi

 

Çin’in en büyük ticari araç üreticilerinden Sinotruk, yatırım ve ticaret olanaklarını araştırmak için Türkiye'ye geldi. 

Yatırım için arayışlara başlayan Çinliler, TAYSAD ve OİB yöneticileriyle biraraya gelerek destek istedi.  

Ekonomi Bakanlığı’nın davetiyle gelerek yatırım ve ticaret olanaklarını araştıran Sinotruk yetkilileri, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) yöneticileri ile biraraya geldi.

 

Sinotruk’un Uluslararası Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Liu Qing, TAYSAD ve OİB yöneticileriyle yaptıkları görüşmelerden sonra yaptığı açıklamada, Türkiye’de üretim ve ticaret olanaklarını görebilmek için temaslara başladıklarını bildirdi.

Çinli heyet Türk otomotiv endüstrisini yakından tanımak adına birçok firmayı da ziyaret ederek üretim ortamını yerinde inceledi.

 

MAN’a üretim yapıyor

Hafif ve ağır ticari kamyonlar, askeri araçlar ve otobüs üreten Sinotruk, MAN lisansı ile Çin’de üretim yapıyor. 2012 yılında 200 bin, 2013 yılında ise 160 bin adet araç satışı yapan firma, bunun yüzde 10’unu 90 ülkeye ihraç etti. 400 bin araç üretim kapasitesi bulunan Sinotruk, Türkiye’de özellikle ticari araç üreten markalarla işbirliği imkanlarını değerlendirdi.

 

 

Önceki İçerik8+1 Mercedes Vito’m var, mağduriyetimiz görmezden geliniyor
Sonraki İçerikTürkiye küçülüyor, Avrupa büyüyor
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz