Birlas Motorsporları’nda 34. yıldönümü heyacanı

Otomotiv satış sonrası hizmetler sektöründe faaliyet gösteren Birlas Motorsporları 34. yılını kutladı. Kuruluşu 1990 yılına uzanan şirket, motor sporlarına yönelik ilgi nedeniyle Yakup Sabancı tarafından projelendirilerek, hayata geçirilmişti. Türkiye’de olduğu kadar Avrupa’da da hizmetlerini yayan şirket, lastik alanındaki uzmanlığını jant, spor yaylar, motor yağları gibi diğer alanlara da taşıdı.

O.Z. Jant, Eibach Yay gibi dünyanın önde gelen markalarının Türkiye distribütörlüklerini üstlenerek, sektörün büyümesine de öncülük etti.Büyümesini sürdüren Birlas, halen Antalya’daki lojistik merkezi, 4 şubesi, 3 deposu ile faaliyetlerini sürdürüyor.

4 yıl önce geliştirmeye başladığı Birlas Garage ve Yasco Motorsports markalarıyla motosiklet ve araç bakım hizmetleri veren zincir merkezler kuruyor.

Birlas 34. yaşgünü için Seyrantepe’deki genel müdürlükte buluştu.

 

Başkanlığını Yakup Sabancı’nın yürüttüğü şirketin Başkan yardımcılığını sektörün deneyimli ismi Serdar Demirdağ yürütüyor. Şirket 11 Mayısta 34. yaşgünün kutlayan bir tören düzenledi. Sektörden yöneticilerin de katıldığı törende konuşan Sabancı, konuklarına hoşgeldiniz diyerek, 34 yıldır tüketicilere en iyi araç bakım ve diğer hizmetleri vermekten mutlu olduklarını dile getirdi.

BRİSA ve İnci Holding’deki uzun profesyonel yöneticiliğin ardından BİRLAS ile buluşan Serdar Demirdağ ise yeni dönem yol haritalarına değinerek, faaliyet alanlarını hizmet kalitesini bozmadan genişletme hedeflerini ifade etti.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.